İçeriğe geç

Sertleşmeyi Arttırmak İçin Ne Yapmalı?

Sertleşme sorunu nedir? Sertleşmeyi artırmak için ne yapmalı? Sertleşme sorununa neler neden olur?

Sertleşme sorunu, iktidarsızlık sorunu veya erektil disfonksiyon (ED) olarak adlandırılabilir. Bu erektil sorun erkekleri etkileyen en yaygın cinsel bozukluklardan biridir. Bu üzücü durum, bir erkeğin egosunu yok edebilir, utanma duygusunu artırabilir, gurur meselesi haline gelebilir ve mutlu ilişkileri tehdit edebilir. Erektil disfonksiyon, bir kişinin ereksiyonu sağlamakta ve/veya sürdürmekte güçlük çektiği bir durumdan başka bir şey değildir. 40 ila 70 yaş arasındaki tüm erkeklerin yaklaşık yarısını etkiler. Ancak bazen genç erkeklerde de görülebilir.

Erektil disfonksiyon, bir erkeğin hayatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Kendine olan güvenini ve öz imajını etkileyebilir. Sertleşme sorunu zamanında tedavi edilmezse kişinin kişisel, mesleki ve sosyal yaşamında yıkıcı etkilere neden olabilir. Neyse ki, erektil disfonksiyon, buna sahip erkeklerin çoğunda tedavi edilebilir bir durumdur.

Bu durumu geliştirme şansı yaşla birlikte artar. Çalışmalar, 40 yaşın üzerindeki tüm erkeklerin yaklaşık %50’sinin sertleşme sorunu yaşadığını göstermiştir. Artan yaşın yanı sıra, aşağıdaki yaşam tarzı faktörü de ED riskini artırır.

Sertleşme Sorununa Ne Sebep Olur? Bir erkek neden Sertleşemez? Erkeklerde cinsel organın kalkmaması neden olur?

Aşırı stres: Sürekli stres ve gerginlik altındaki bireylerin ED geliştirme olasılığı daha yüksektir.

Sigara: Sigara içmek kan dolaşımını olumsuz etkiler. Sigara içenlerin sigara içmeyenlere göre ED geliştirme olasılığı daha yüksektir. Günde 2 sigara bile sertleşmeyi olumsuz etkileyebilir.

Aşırı alkol tüketimi: Alkol istek uyandırır ama performansı alır. Alkolün sinirler üzerinde iç karartıcı etkisi vardır ve ereksiyon kabiliyetinizi etkileyebilir.

Uyuşturucu Bağımlılığı: Esrar, kokain vb. yasa dışı uyuşturucu kullanımının ereksiyon sorununa neden olduğu bildirilmiştir.

Yukarıda belirtilen yaşam tarzı faktörlerinin yanı sıra bazı tıbbi hastalıklar da ereksiyon güçlüğüne neden olabilir. Bu soruna yol açabilecek tıbbi durumlar şunlardır:

Diyabet, Yüksek Kolesterol, Ruhsal Bozukluklar, örneğin Depresyon, Omurga yaralanması, Böbrek hastalıkları, Hipertansiyon.

Ek olarak, bazı ilaçlar ve prostat ameliyatı da ereksiyon güçlüğüne neden olabilir.

Erektil disfonksiyona neden olan ilaçlar;

Yaygın olarak kullanılan birçok ilaç istenmeyen bir etki olarak erektil disfonksiyona neden olabilir. Bunlar, aşağıdaki kategorilerdeki bazı ilaçları içerir:

Yüksek tansiyon, ilaçlar, Anti-depresanlar, İdrar söktürücüler Kanser tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar.

Ereksiyon probleminizin size verilen bir ilaçtan kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, DOKTORUNUZA DANIŞMADAN İLACI KULLANMAYI KESİNLİKLE BIRAKMAYINIZ . Doktorunuz, ereksiyona müdahale etme olasılığı daha düşük olabilecek alternatif bir ilaç reçete edebilir.

Erektil Disfonksiyon Tedavi Edilebilir Mi?

Cinsel yaşamınızla ilgili herhangi bir zorluk yaşadığınızı düşünüyorsanız, kalifiye bir DOKTOR ile konuşun. Utanılacak bir şey olmadığını unutmayın. Günümüzde erektil disfonksiyonun tedavisi için birçok farklı seçenek mevcuttur. Ancak Renova Sistem şok dalga tedavisi günümüzde en güvenli ve en etkili tek tedavidir.

İktidarsızlıkla ilgili bazı bilinen yanlışlar:

Efsane: İktidarsızlık yaşla birlikte kaçınılmazdır.

Gerçek: Ereksiyon problemlerinin sıklığı yaşla birlikte artsa da, durumun kendisi yaşlanmanın doğal bir parçası değildir.

Efsane: İktidarsızlık bir erkeği kısır yapar.

Gerçek: İktidarsızlıktan muzdarip erkeklerin çoğunda sperm anormallikleri yoktur. İktidarsızlık erkeği kısır yapmaz.

Efsane: İktidarsızlık psikolojik sorunlardan kaynaklanır.

Gerçek: İlişki sorunları, kaygı, aşırı stres veya depresyon gibi duygusal faktörler iktidarsızlığa yol açabilse de, iktidarsızlık vakalarının tümü psikolojik sorunlardan kaynaklanmaz. Diyabet, hipertansiyon gibi bazı tıbbi hastalıklar da iktidarsızlığa yol açabilir. Bu nedenle, iktidarsızlıktan muzdarip tüm bireyler, iktidarsızlığın tıbbi nedenlerini dışlamak için kapsamlı bir tıbbi muayeneden geçmelidir.

Efsane: İktidarsızlık tedavisi olmayan bir hastalıktır.

Gerçek: Bireylerin çoğunda iktidarsızlık, Linear etki şok dalga tedavisi ile yardımıyla kolayca, hızlıca ve hiçbir yan etki olmadan kalıcı olarak tedavi edilebilir.

Sağlıklı cinsel yaşam için ipuçları:

  • Sigarayı bırakmak,
  • Alkol tüketmemek,
  • Formda kalmak için düzenli fiziksel egzersiz yapmak,
  • Meditasyon, yoga, müzik dinleyerek vb. yaparak rahatlamak,
  • Ofisinizi yatak odanıza taşımamak,
  • Sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri partnerinizle paylaşmak,
  • Performans için baskı altında olmamak,
  • Cinsel hayatınızdan memnun değilseniz lütfen kalifiye bir doktora danışmaktan çekinmeyiniz.

Unutmayınız ki hekiminiz yaptığı değerlendirmeler sonucunda sizin hangi tedavin seçeneği için uygun olduğunuza karar verecek tek kişidir.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Sertleşme Sorunu Tedavileri – En İyi Sertleşme Sorunu Tedavisi Hangisidir?

İktidarsızlık Ne Demektir? İktidarsızlığa Ne Sebep Olur Nasıl Tedavi Edilir?

Sertleşme Sorunu Nedir, Belirtileri Nelerdir? İlaçların Yan Etkisine Maruz Kalmayın!

sertleşme