İçeriğe geç

Sertleşmeyi Artıran Besinler Nelerdir? Bu Besinler İktidarsızlığa Çare Olur Mu?

Sertleşme sorunları, bir erkeğin cinsel ilişki için yeterli sertliğe ulaşamaması veya cinsel ilişki sırasında sertliğini koruyamaması anlamına gelir. Erkeklerin %60 lık bir kısmı hayatlarının bir döneminde geçici veya kalıcı iktidarsızlık yaşayabilir. Bu durum oldukça yaygın olduğu gibi çaresiz de değildir.

Ereksiyon süreci, beyin, sinirler, kalp, kan damarları ve hormonlar arasında gerçekleşen karmaşık bir süreçtir. Sertleşme sorunu penisin cinsel ilişki sırasında yeterince kanla dolmaması olarak da ifade edilebilir. Yediğimiz bazı besinlerin sertleşmeye iyi geldiği biliniyor. Bu besinlerden bahsedeceğiz ancak ne kadar etkili birlikte inceleyelim.

Sertleşme sorunu için günlük hayatımızda yediğimiz besinlerin ne kadar etkisi var? İktidarsızlık sorunu yediğimiz yiyecekler sayesinde tersine çevrilebilir mi?

İktidarsızlık sorunları bir erkek için ne kadar acı verici olsa da bu durum partner için de sıkıntılıdır. Hatta bazı durumlarda erkekler bu durumu partnerleri ile konuşmaktan çekinir, utanma duygusu ile tedavi arayışına girmezler. Genel olarak hemen hemen her erkeğin hayatlarının bir noktasında bu sorunu yaşayacağı düşünülürse aslında utanılacak bir durum yoktur ve mutlaka tedavi edilmelidir.

İktidarsızlığın nedenleri fiziksel veya psikolojik durumlardan kaynaklanabilir. Fiziksel nedenler genellikle;

  • nörolojik iletim bozuklukları,
  • cinsel organdaki anatomik bozukluklar,
  • hormonal problemler,
  • damar problemleri
  • yüksek tansiyon hastalığı
  • kalp damar hastalığı gibi nedenlerden olabilir.

psikolojik nedenler ise;

  • stres
  • kaygı bozukluğu,
  • partner ile ilgili sorunlar olabilir.

Sebebi her ne olursa olsun mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Öncelikle kişi karar vermeli ve doğru tedaviyi seçmelidir.

sertleşme sorunları

Sertleşmeyi Artıran Besinler

Erkekler sonunda hapları bırakabilir ve yan etkileri unutabilir. İşte erkekliğinizi mükemmel bir şekilde çalışır durumda tutacak yiyeceklerin bir listesi. Bunlar, daha sert ereksiyonlar ve artan dayanıklılık elde etmek için en iyi süper yiyeceklerden bazılarıdır.

İçeriğindeki birtakım özel bileşenler sayesinde bazı yiyecekler, sertleşme probleminin önlenmesine ve giderilmesine yardımcı olabilmektedir. Buna göre, sertleşmeye iyi gelen yiyecekler şu şekilde sıralanabilir;

Bakla: Yüksek miktarda L-dopa adı verilen bir bileşen içermektedir. L-dopa adı verilen bu bileşen, ayrıca parkinson hastalığı için de tüketilir.

Kadife Fasulyesi: Afrodizyak etkiye sahip olduğu söylenen bir diğer besindir. Ayrıca içeriğinde L-dopa bileşeni barındırmaktadır.

Tarçın: Cinsel organlarına daha fazla miktarda kan akımını sağladığı belirlenmiştir. Bundan dolayı da tarçının sertleşme problemine iyi geldiği düşünülmektedir.

Zencefil: Yapılan bir araştırmaya göre sperm sayısını artırdığı ve hareketliliğini önemli ölçüde desteklediği tespit edilmiştir. Bundan dolayı da zencefil, ereksiyon problemlerine iyi gelmekte ve giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Çinko Açısından Yüksek Gıdalar: Çinko minerali testosteron üretimini artıracağından, günlük olarak Çinko açısından zengin gıdaların tüketilmesi tavsiye edilir. Koyu yeşil sebzeler en yüksek kaynaklardan biri olabilir. Çinko ayrıca bakliyat, karaciğer ve deniz ürünleri gibi gıdalarda da bulunabilir.

E Vitamini Yüksek Gıdalar: Kuruyemişler, sebzeler, mango meyvesi ve buğday ürünleri E vitamini bakımından yüksektir. Bu vitamin arterlerin sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve sağlıklı kan akışını destekler.

C vitamini tavsiye edilir. Bu vitamin kolesterolü azaltabilir ve vücuttaki kan dolaşımınızı iyileştirebilir. Dengeli beslenerek ihtiyacınız olan tüm C vitaminini alabilmelisiniz. Portakal, kırmızı biber, brokoli, kavun ve tatlı patateslerin hepsi çok iyi kaynaklardır.

Balık: Haftada birkaç kez somon, uskumru, taze ton balığı gibi balıkları yerseniz, bu da atardamarlarınızın iyi durumda kalmasına yardımcı olacaktır. Sarımsak, kan akışını iyileştirmek için de iyi bir iş çıkaran allisin içerir.

Şekeri ve Yağı Az Gıdalar: İktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklerin işlenmiş gıdalardan uzak durmaları önerilir. Alkol ve kahve tüketimini sınırlayın. En iyi seçeneğiniz, genel sağlığınız için iyi olan sağlıklı bir diyet yemektir. Günlük beslenmemizdeki birçok besin maddesi yeterli olmadığı için vitamin eksiklikleri oluşabilir. Vitamin ve mineral takviyeleri almak, tek başına diyetinize asla alamayacağınız çok daha yüksek dozlarda besin sağlayabileceğinden bu sorunu çözebilir. İktidarsızlık için yemek yemek iyi bir doğal alternatiftir, çünkü iktidarsızlık ilaçları kullanmanın riskli ve kötü yan etkileri konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Ancak risksiz ve etkinliği kanıtlanmış olan LSWT ile sorununuzu kalıcı olarak durdurabilirsiniz. Renova sistemi ile geliştirilen yeni nesil iktidarsızlık tedavisi olan LSWT’nin hiçbir yan etkisi yoktur. Sadece 4 seansta bile mucizeler vaadeden LSWT ile tanışın. Hemen karar verin ve tedavi olun.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Erkek cinsel gücü artıran bitkisel macunlar nelerdir? Altın Öneriler

Ereksiyona İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?