sertleşme

Sertleşmeye İyi Gelen Vitaminler Nelerdir? Hangi Vitaminler Ereksiyon Sorununa İyi Gelir?

Erkekler için sertleşme sorunu oldukça rahatsız edici bir yatak odası sorunudur, ancak cinsel sağlık sorununuz düşündüğünüzden daha yaygın bir sorundur.

Dünya genelindeki yaklaşık 150 milyon erkek, tüm yaş gruplarından sertleşme sorunlarından şikayetçidir ve bu rakamın sadece dörtte biri tedavi aramaktadır.

Ereksiyon sorunlarını düzeltebilen küçük mavi hapı hepimiz biliyoruz, ancak ereksiyonunuzu eski haline getirmek için herhangi bir ilaca ihtiyacınız olması gerekmez. Bazı araştırmalar, bazı vitaminlerin sertleşmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor. Elbette doktorun tavsiyesi ile genel sağlığınızı kontrol ettirerek vitamin değerlerinize baktırmalısınız ve asla kendi başınıza bir takviye almamalısınız.

Erektil disfonksiyona birkaç şey neden olur, ancak kesin olan bir şey var: sağlıklı bir cinsel yaşam elde etmek ve sürdürmek için ereksiyon için en iyi vitaminlerin sağlıklı bir kaynağına ihtiyacınız var. Sağlıklı kan damarları, iyi dolaşım için gereklidir, çünkü kan vücuda besinleri hücrelere taşımak için pompalanır. Vitaminler, kan damarlarının erkekliği doldurabilmesi için kan damarlarının genişlemesine veya açılmasına yardımcı olabilir. Yaşlandıkça muhtemelen diyetinizin sağlayabileceğinden daha fazla besine ihtiyacınız olacaktır. Neyse ki, aşağıda özetlendiği gibi iyileştirilmiş diyetle birlikte vitamin takviyeleri ile besin alımınızı artırabilirsiniz.

Viagra gibi ilaçlar bu sorunu birkaç saatliğine çözebilir, ancak vitaminler ve amino asitler yüzyıllardır ereksiyon problemlerini ortadan kaldırmak için kullanılıyor. Bu vitamin takviyeleri doğal olsa da vitaminler ve amino asitler ilaçlarla etkileşime girebilir, bu nedenle günlük rutininize herhangi bir vitamin eklemeden önce doktorunuzdan tavsiye almanız önemlidir. Çalışmalar, ereksiyon sorunlarının daha büyük sağlık sorunlarıyla bağlantılı olabileceğini gösterdiğinden, bu ayrıca önerilir.

sertleşme

Sertleşme Sorunu İçin En İyi Vitaminler

Bunlar sertleşme için en iyi vitaminlerdir ve küçük mavi hap popüler bir hızlı çözüm haline gelmeden çok önce sertleşme problemleri için kan değerlerinizi kontrol ettirmelisiniz.

C vitamini
Bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin yanı sıra, sağlığı korumak için de önemlidir. Bu da artan cinsel performans ile ilişkilendirilmiştir.

D Vitamini
Araştırmacılar, D vitamini eksikliği olan erkeklerin, yeterli düzeyde D vitamini olan erkeklere göre D vitamini almakta zorluk çekme ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu bulmuşlardır. Bu vitamin, kan damarlarını sağlıklı tutmak için çok önemlidir. Bu olmadan, kan akışı kısıtlanır ve dolaşımınız ile ereksiyon kabiliyetiniz arasındaki her şeyi etkiler.

B3 Vitamini
Vitamin, kan akışını ve erektil işlevi artırmaya yardımcı olur ve bir eksiklik, erektil disfonksiyonun altında yatan nedenlerden biridir.

Folik Asit
Ereksiyon sorunları bazen kardiyovasküler sorunlarla ilişkilendirilebilir. Kalbiniz tam olarak sağlıklı değilse, sonuç olarak cinsel hayatınız acı çekebilir. Orta ila şiddetli ereksiyon sorunu yaşayan erkekler, sorunu olmayan erkeklere göre önemli ölçüde daha düşük folik asit seviyelerine sahiptir. B vitamininin nitrik oksitle birlikte çalıştığı gösterildi, bu da eksikliğinin neden erkeklikte sorunlara yol açacağını açıklıyor. Bu, erektil disfonksiyona bazı ilaçlardan daha fazla yardımcı oluyor gibi görünüyor. Folik asit tedavisi, erkeklerin sertleşme güçlerinde artışa neden oldu.

Çinko
Bu mineral, sağlıklı bir cinsel yaşam için gereklidir ve bir eksiklik, daha zayıf ereksiyonlara katkıda bulunan düşük testosteron seviyeleri ile bağlantılıdır. Çinko takviyeleri, yatak odasındaki sorunları önemli ölçüde iyileştirebilir. Çinko yüklü gıda maddeleri istiridye, kabuklu deniz ürünleri ve fındık içerebilir.

Erektil disfonksiyon en iyi şekilde, sorunun fiziksel veya psikolojik nedeni olsun, gerçek nedeni ile mücadele edilerek tedavi edilir. Ereksiyon için en iyi vitaminleri kullanmanın yanı sıra, lif ve besin değeri yüksek sağlıklı bir diyet ekleyin. Taze sebzeler, elma, yulaf ve kepekli tahıllar yiyin.

Erektil disfonksiyonunuzu kalıcı olarak durdurmak ve sert ereksiyonlara başlamak istiyorsanız, günümüzde başarılı bir şekilde kullanılan şok dalga tedavisi hakkında merkezimizi ziyaret edin.

Renova sistem şok dalga tedavisi, herhangi bir takviyeye gerek kalmaksızın hiçbir yan etki olmadan sertleşme sorununuzu kalıcı olarak durdurur. Bu tedavi yöntemi dünyada yaklaşık üç senedir uygulanmakta ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır. Ülkemizde de artık bu tedavi yöntemi ile hastalarda görülen sertleşme sorun kalıcı olarak tedavi edilmektedir. Unutmayınız ki hekiminiz yaptığı değerlendirmeler sonucunda sizin hangi tedavin seçeneği için uygun olduğunuza karar verecek tek kişidir.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Ereksiyon Nedir? Ereksiyon Mekanizması Nasıl Çalışır?

Ereksiyonu Engelleyen İlaçlar Nelerdir? Hangi İlaçlar Sertleşme Sorununa Neden Olur?

Erektil Disfonksiyon Nedir? Erektil Disfonksiyon İlaçları Nelerdir?