İçeriğe geç

Sertleşme Sorununa Neden Olan Psikolojik Sorunlar

Sertleşme sorunu bir erkek için oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Bir erkek sertleşme bozukluğu yaşadığında öz güven eksikliği gibi sorunlar yaşayabilir. Önceki yazılımızda sertleşme problemlerinin fiziksel nedenlerinden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise, sertleşme bozukluğuna neden olan psikolojik nedenleri ele alacağız.

Psikolojik olarak yaşanan sertleşme bozuklukları aşağıdaki nedenlerden kaynaklanıyor olabilir;

  • Tatmin edici bir cinsel performansa sahip olamama nedeniyle kaygı ve stres.
  • Profesyonel, finansal ve sosyal sorunlardan kaynaklanan daha uzun süreli duygusal hayal kırıklığı, endişe, öfke ve kaygı.
  • Partnerlerin cinsel tercihlerindeki farklılıkları içerebilecek ilişki içindeki sorunlar.
  • Sertleşme sorunlarının ortaya çıkması, mevcut partner için cinsel istek kaybından kaynaklanabilir.
  • Yakın zamanda dul kalan erkekler de sertleşme sorunları yaşayabilir.
  • Bazı erkekler, partnerleri doğum yaptıktan sonra cinsel isteklerini kaybederler. Bunun nedeni, bu erkeklerin doğumdan sonra meydana gelen vücut değişikliklerinden hoşlanmamalarıdır.

Performans kaygısı bir erkeğin yeteri kadar hızlı ereksiyon olamayacağını, ereksiyonunun yeterli olamayacağını ya da erken sonlandıracağını düşünerek strese girmesidir. Erkek bir kez sertleşme sorunu yaşadığında bundan sonraki ilişkisinde de benzer deneyim yaşayacağı endişesine kapılır ve bir kısır döngü içine girer.

Kişi cinsel tatmin yerine performansı üzerine odaklanır ve ilişkiden zevk almamaya başlar. Bu durum beraberinde daha ciddi sorunlar getirebilir. Partneri ile olan ilişkisine dahi zarar verebilir.

Psikolojik sorunlardan dolayı yaşanan sertleşme sorunları için erkekler bu konuyu mutlaka partneri ile konuşmaktan çekinmemelidir. Ayrıca uzman doktordan çift terapileri gibi destek alınabilir. BU konuyu gurur veya utanma meselesi haline getirmemelidir. Unutulmamalıdır ki, sertleşme bozukluğu her erkeğin başına gelebilir.

Sertleşme Sorunu En İyi Tedavi Seçeneği

Sertleşme Sorunu En İyi Tedavi Seçeneği

Kuşkusuz sertleşme probleminin en iyi tedavi seçeneklerinden biri şok dalga tedavisidir. Şok dalga tedavisi, erektil disfonksiyonun en yaygın nedeni olan penise yetersiz kan akışı probleminin çözülmesi için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Şok dalga tedavisinde peniste belirlenen bölgelere şok dalgaları uygulanarak kök hücreleri aktive etmek amaçlanmaktadır.

Sertleşme problemi şok dalga tedavisi yönteminde ilk uygulanan ED-1000’dir. Bu tedavide 12 seans penis gövdesine şok dalga uygulanmaktaydı. Daha sonra üretilmiş ve daha da geliştirilmiş yöntem ise LSWT (RENOVA)’dır. ED-1000’e göre 4 kat daha etkili bir yöntemdir. 3. jenerasyon cihazlarda (Modus), ESWT ve LSWT özelliği birleştirilmiştir. Daha da etkili bir cihaz ortaya çıkmıştır. Penisin karın içine de uzanan tüm dokusu üzerine de şok dalgaları uygulanabilmektedir. Penis dokusunda oluşturulan etki ile büyüme faktörleri açığa çıkarılarak yeni damar oluşumu (anjiyogenez) gerçekleşir. Bu şekilde penis dokusunun canlılığını arttırarak (renovasyon) kalıcı tedavi sağlar.

LSWT (Linear Shockwawe Terapy) ile;

Hastanın cinsel yaşamı tamamen normale dönmektedir.

Tedavi ayaktan uygulandığı için herhangi bir anestezi işlemine gerek duyulmaz.

Yan etki, ağrı ve acı hissedilmez.

Hastane yatışı gerektirmez.

Sadece 4 seansta hastanın cinsel yaşamı eskisi gibi sorunsuz olmaktadır.

Uygulama sonrası günlük yaşam aktivitelerine kolaylıkla geri dönebilir.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Sertleşme Sorunlarına Neden Olan Fiziksel Sorunlar

İktidarsızlık Artık Sorun Olmaktan Çıkıyor!

Sertleşme Sorunları İçin Devrim Yaratan Tedavi

Gaziantep Sertleşme Sorunu Tedavisi

Adana Sertleşme Sorunu Tedavisi

Antalya Sertleşme Sorunu Tedavisi

İzmir Sertleşme Sorunu Tedavisi

İstanbul Sertleşme Sorunu Tedavisi

Ankara Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme Sorunu Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Renova Elektromanyetik Özellikli ED Tedavi Cihazı

Çözümünüz, LSWT tedavisi olabilir mi?

Erektil Disfonksiyon Ve LSWT Tedavisi