İçeriğe geç

Sertleşme Sorununa Neden Olan İlaçlar Nelerdir? Sertleşme Sorununa En Etkili Tedavi Nedir?

Sertleşme sorunu, bir erkek için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu bozuklukta üstünlük sağlamanın en etkili ve uzun vadeli yolunu bilmek ister misiniz?

Erkek iktidarsızlığı veya erektil disfonksiyon, erkeğin kısmen veya tamamen penil ereksiyon oluşturamamasıdır. Geleneksel tıpta iktidarsızlık, organik veya yapısal nedenler ve işlevsel veya psikolojik nedenler olarak ikiye ayrılır. Bununla birlikte, pratikte, genellikle çeşitli etkilerin bir kombinasyonudur ve birkaç vaka yalnızca tamamen fiziksel nedenlere veya hastalığa bağlıdır.

Sertleşme sorunu, ayrıca bir sinir sistemi hastalığı (militus diyabetine veya omurilik sorununa sekonder) veya tiroid bezinin aşırı veya az çalışması gibi ciddi endokrin bozukluğunun bir sonucu olarak da ortaya çıkabilir. Bir başka olası neden, vücudun alt kısmında zayıf kan dolaşımına yol açan periferik arter hastalığıdır.

Duygusal sorunların varlığını inkar eden veya bunlarla yüzleşmekte güçlük çeken erkeklerde, yukarıdaki olası fiziksel nedenler, nadir olmakla birlikte, başka bir neden bulunmazsa kabul edilebilir.

Psikolojik sorunları göz önünde bulundurmak önemlidir. Birçok erkekte, özellikle 21. yüzyılda bu gün ve yaşta, erkeğin uygun zamanda veya ‘istek üzerine’ ereksiyon üretme yeteneği konusunda endişe duyabileceği ek bir ‘performans kaygısı’ sorunu vardır.

Uyku sırasında meydana gelen ereksiyonlar belki güven vericidir ve bir erkeğin sertleşme sorununun fiziksel bir kökenden çok psikolojik olduğunu doğrular. Genç erkeklerin sabah ilk uyandıklarında ereksiyon olur – bu, doğanın orijinal olarak tasarladığı gibi, erkek cinsel sağlığının iyi olduğunun doğal bir işaretidir.

Sertleşme sorununun yaygın bir nedeni, reçeteli ilaçların etkileridir. Ek olarak, esrar ve alkol gibi eğlence amaçlı uyuşturucuların uzun süreli kullanımı ereksiyon üretememeye yol açabilir. Yine bu ilaçların kullanımı, ‘ikincil’ sertleşme sorununu çözmek için öncelikle ele alınması gereken psikolojik sorunlara işaret ediyor.

İktidarsızlığa katkıda bulunabilecek/olabilecek reçeteli ilaçlar şunları içerebilir:

  • Beta-blokerler, Diüretikler, Vazodilatörler, Adrenerjik Nöron Blokerleri – Kardiyovasküler Sistem için
  • Simetidin /Ranitidin – Gastro-Bağırsak Sistemi için
  • Anti-Parkinson ilaçları, Antikolinerjikler – Merkezi Sinir Sistemi için
  • Lityum, Barbitüratlar, Anti-depresanlar, Opiatlar, Fenotiyazinler, Benzodiazepinler – Psikolojik bozukluklar için
  • İmmünosupresanlar, Kanser Kemoterapisi -Bağışıklık Sistemi İçin

Açıklandığı gibi, sertleşme sorununun kesin nedenini belirlemek ve onu tedavi etmek gerçekten zordur. Geleneksel yoldan gidebilirsiniz ve geleneksel sonuçlar elde edebilirsiniz. Uzun süreli kalıcı sonuçlar yerine daha sık kısa ve yan etki sorununa maruz kalmanız olası.

Uzun vadeli erkek sağlığınıza iyi bakmak istiyorsanız ve kalıcı – uzun vadeli, yan etkisiz sonuçlar istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin.

sertleşme sorunu

Sertleşme Sorununa Hızlı, Yan Etkisiz ve Etkili Tedavi

Erektil disfonksiyon tedavisi için geliştirilen farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Hastalığın hassas yapısı sebebi ile erkeklerin büyük bir bölümü bu süreçte tedavi yöntemlerine başvurmamakta, evde tedavi yöntemleri ya da egzersizler ile bu süreci atlatmaya çalışmaktadır. Sağlıklı bir cinsel hayata yeniden kavuşarak erkeğin maruz kaldığı stresi ortadan kaldırmak için hastalığın tam tedavisinin yapılması önemlidir. Sertleşme bozukluğuna karşı geliştirilen en etkili tedavi yöntemi Renova Sistemi adı verilen LSWT alanında geliştirilmiş etkili bir yöntemdir. Bu yöntem ile klasik şoklama tedavilerinden farklı olarak Corpus Cavernosum’un tamamına yönelik bir tedavi süreci uygulanabilir. Erektil disfonksiyon tedavisi Renova Sistemi ile 4 haftada uygulanan 4 seans ile gerçekleştirilmektedir.

Bu tedavi yöntemi dünyada yaklaşık üç senedir uygulanmakta ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır. Ülkemizde de artık bu tedavi yöntemi ile hastalarda görülen sertleşme sorun kalıcı olarak tedavi edilmektedir.

Renova Sistemi LSWT,

Hiçbir yan etkisi yoktur.

Uygulama sırasında hastaya ağrı veya acı hissi vermez.

Sadece 4 seans gibi kısa bir sürede hızlı ve kalıcı bir şekilde sertleşme sorununu ortadan kaldırır.

Uygulama öncesinde veya sonrasında herhangi bir hazırlık gerektirmez.

Uygulama sırasında anesteziye gerek duyulmaz.

Uygulama sonrasında hasta günlük yaşantısına devam eder.

Unutmayınız ki hekiminiz yaptığı değerlendirmeler sonucunda sizin hangi tedavin seçeneği için uygun olduğunuza karar verecek tek kişidir. Karar verin ve bugün sertleşme sorununuzdan kurtulun!

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Ereksiyon İlaçlarına Alternatif Sertleşme Sorununa En Güvenli Cevap: LSWT

Erkek İktidarsızlığına En Hızlı Çözüm Nedir?

İktidarsızlık Tedavisinde Yan Etkisiz ve Kalıcı Çözüm

Ereksiyon Ne Demektir? Ereksiyonu Engelleyen İlaçlar Nelerdir?

Sertleşme Problemine Çözüm – Sertleşmeye Kalıcı ve Yan Etkisiz Çözüm

Erkeklerde İktidarsızlık Nasıl Anlaşılır?