İçeriğe geç

Sertleşme Sorunu Çözümü LSWT İle Erkeklerde Yüz Güldürücü Sonuçlar

Sertleşme sorunu çözümü bir erkek için oldukça karmaşık bir hal almış durumda. Özellikle internet aracılığı ile binlerce tedavi seçeneği var ve erkekler en güvenli ve kalıcı tedaviyi nasıl seçeceği konusunda yardım almak isteyebilir. Bu makale size en güvenilir ve en etkili, kalıcı sertleşme sorunu çözümünü sağlayacaktır.

Öncelikle sertleşme sorunu nedir ve neden ortaya çıkar konusunda bilgilenelim.

Sertleşme sorunu diğer kelime anlamları itibari ile iktidarsızlık sorunu veya erektil disfonksiyon olarak adlandırılır. Bir erkek cinsel ilişki için yeterli sertliğe ulaşamıyor veya cinsel ilişki esnasında sertliğini ilişki sonuna kadar devam ettiremiyorsa sertleşme sorunu yaşıyor demektir. Birçok nedene bağlı olarak gelişebilir. Bu nedenler fiziksel veya psikolojik olarak ikiye ayrılır.

Sertleşme Sorununa Neden Olan Fiziksel Nedenler;

 1. Beyinde ve omurilikte cinsel organlara uyarı gönderen bölgeleri etkileyen farklı kazalar, cerrahi işlemler, tümörler veya felç.
 2. Multipl skleroz da sertleşme sorununa neden olabilir. Bu hastalık, beyindeki ve omurilikteki nöral liflerin izole edici tabakalarını etkiler.
 3. Omurilikten penise uyarı gönderen sinirleri etkileyen bazı hasarlar ve hastalıklar.
 4. Ateroskleroz, penis bölgesine giden kan damarlarını daraltır ve sertleştirir, bu nedenle penise yeterince kan götüremezler. Bu hastalık yaş veya sağlıksız bir yaşam nedeniyle ortaya çıkabilir.
 5. Genellikle belirli hastalıklar, kazalar veya iltihaplanmaların neden olduğu erektil cisimlerin yaralanmaları.
 6. Penis bölgesinde veya erkek organda epispadias veya hipospadias gibi konjenital malformasyon.
 7. Peyronie hastalığı da sertleşme sorunlarına neden olabilir. Erkek organın anormal bükülmesi ve eğrilikleri ile karakterizedir. Bazı durumlarda bu eğrilikler kanın sertleşme organlarına girmesine izin vermez ve bu da sertleşme sorunlarına neden olur.
 8. Penis becerisini çok sıkılaştıran veya esnek olmayan izlere yol açan sünnet.
 9. Antidepresanlar ve yüksek tansiyon ilaçları dahil olmak üzere bazı ilaçların alımının neden olduğu yan etkiler.
 10. Çinko eksikliği.
 11. Çeşitli kalp hastalıkları.
 12. Bazen diyabet, cinsel organlara giden sinirlere ve kan damarlarına zarar verebilir ve bu da sertleşme sorunlarına neden olabilir.
 13. Hipertansiyon (yüksek tansiyon).
 14. Karaciğer ve böbrek hastalıkları.
 15. Yanlış sinirsel ve psikolojik işlevlere yol açan aşırı alkol kullanımı ve uyuşturucu kullanımı.

Sertleşme Sorununa Neden Olan Olan Psikolojik Nedenler;

 1. Tatmin edici bir cinsel performansa sahip olamama nedeniyle kaygı ve stres.
 2. Profesyonel, finansal ve sosyal sorunlardan kaynaklanan daha uzun süreli duygusal hayal kırıklığı, endişe, öfke ve kaygı.
 3. Partnerlerin cinsel tercihlerindeki farklılıkları içerebilecek ilişki içindeki sorunlar.
 4. Sertleşme sorunlarının ortaya çıkması, mevcut partner için cinsel istek kaybından kaynaklanabilir.
 5. Yakın zamanda dul kalan erkekler de sertleşme sorunları yaşayabilir.
 6. Bazı erkekler, partnerleri doğum yaptıktan sonra cinsel isteklerini kaybederler. Bunun nedeni, bu erkeklerin doğumdan sonra meydana gelen vücut değişikliklerinden hoşlanmamalarıdır.

Sertleşme Sorunu Teşhis ve Tanı

Bir ereksiyon sorununun nedenini ararken, doktorlar genellikle bir erkeğin genel sağlık durumunu belirlemek için bir dizi kontrol ve test yapacaktır. Bunlara kan basıncı kontrolü, penis ve testislerin fizik muayenesi ve soruna katkıda bulunabilecek hormon seviyelerini kontrol etmek için çeşitli kan testleri dahildir. Ek olarak, aşağıdaki özel testler gerçekleştirilebilir:

1) Gece penis şişmesi (NPT) testi. Psikolojik sorunlarla ilgili erektil sorunları olan erkekler uyurken yine de gece ereksiyonlarına sahip olacaktır. NPT testi, bir erkeğin gece boyunca hala normal uyarılma dönemleri yaşayıp yaşamadığını belirleyebilir; Bu durumda psikolojik danışma doğru tedavi yaklaşımı olabilir. Bir erkek uyurken penisin üzerine bir bant kaydırılarak bir NPT testi gerçekleştirilir. Bu testin basit bir versiyonu, penis tıkandığında kopan bir bant içerirken, daha karmaşık bir versiyonu bir kayıt cihazına elektronik impulslar gönderecektir.

2) İntrakavernozal enjeksiyon testi. Bu test, bir ereksiyona neden olmak için penise erektil bir ilaç enjekte etmeyi içerir. Daha sonra bir doktor, fonksiyon kaybı için fizyolojik bir neden olup olmadığını belirlemek için ereksiyonun sertliğini ve süresini ölçecektir.

3) Doppler ultrason testi. Bu test, kan akışının hızını ve yönünü tespit etmek için penis üzerinden geçirilen özel bir ultrason tarayıcı kullanır. Bir intrakavernozal enjeksiyon ile birlikte kullanılabilir ve normal kan akışını engelleyen tıkanıklıklar veya diğer dolaşım sorunları olup olmadığını belirleyebilir.

sertleşme sorununa çözüm

Sertleşme Sorunu En Güvenli Çözüm LSWT

Sertleşme sorununa çözüm ararken, aradığınız çözüm güvenli mi, çözüm etkili mi, bulduğunuz çözüm kalıcı bir tedavi mi ve en önemlisi bulduğunuz çözümün yan etkisi var mı? İşte tüm bu soruların cevabını tek bir tedavi seçeneğinde bulacağınız günümüzün en etkili, en güvenli, tamamen yan etkisiz ve kalıcı olan tek tedavi seçeneği LSWT’dir.

Uzman doktorlarımız ile kalıcı olarak sertleşme sorununuza son verin! Türkiye’nin birçok yerinde hizmet veren tedavi merkezlerimizden yardım alın.

LSWT ile yan etkisiz kalıcı sertleşme sorunu tedavisi artık çok kolay.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Ameliyatsız İlaçsız Sertleşme Sorunu Tedavisi LSWT

Sertleşme Sorunu İlaçları Nelerdir, Ne Kadar Güvenlidir?