İçeriğe geç

Sertleşme Sorunları İçin Devrim Yaratan Tedavi

Sertleşme sorunları birçok erkek için oldukça can sıkıcı bir durum olabilir. Bir erkek sertleşme sorunlarından muzdarip ise, bu durum çoğu zaman erkekte ilişki sorunlarından öz güven eksikliğine kadar birçok sorunu beraberinde getirebilir. Bazı durumlarda ise, erkekler bu sorunu utanç verici hale getirerek tedavi arayışından kaçınabilir. Ancak şu unutulmamalıdır ki, sertleşme sorunu hemen hemen her erkeğin hayatında bir kez karşılaşabileceği bir sorundur.

Sertleşme sorunları bir erkeğin tüm uyarılmalarına rağmen cinsel ilişki için yeterli sertliğe ulaşamaması veya cinsel ilişki sırasında ereksiyonunu devam ettirememesi anlamına gelir. Sertleşme sorunlarının psikolojik ve fiziksel birçok nedeni olabilir. Hatta bazı durumlarda sertleşme sorunu herhangi bir hastalığın uyarısı olarak da görülebilir.

Sertleşme sorunu basite alınmaması gereken ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Bu durum kişinin genel sağlığıyla paralel olarak ilerler. Bu yüzden bir erkek özellikle genel sağlığına dikkat etmeli ve sertleşme sorunu ile ilgili mutlaka tedavi sürecini iyi değerlendirmelidir.

Sertleşme Sorunları İçin Devrim Yaratan Tedavi

Sertleşme Sorunlarının Fiziksel Nedenleri

Sertleşme sorunlarının fiziksel nedenleri erkeklerin genel sağlıkları ile ilgili olarak doğrudan ilişkilidir.

 • Sigara ve alkol kullanımı
 • Diyabet
 • Alt üriner sistem hastalıkları : Sık idrara çıkma, idrar yaparken yanma, kesik idrar yapma, damlama, ani sıkışma hissi, bel ağrısı, boşalırken yanma, testislerde ağrı bulguları.
 • Sinir sistemi hastalıkları : Radikal prostat ve mesane operasyonları, kalın bağırsağa yönelik cerrahi girişimler, omurilik yaralanmaları, Parkinson, multiple skleroz gibi beyin damarlarını tutan hastalıklar.
 • Hormonal nedenler : Testiküler yetmezlik, hipofizer yetmezlik, prolaktinoma gibi hipofiz tümörleri, metabolik sendrom, diyabet, Prostat kanseri için kullanılan LHRH analogları gibi ilaçlar, BPH için kullanılan bazı ilaçlar.
 • İlaç kullanımı : Yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, psikiyatrik hastalıklar için kullanılan birçok ilaç.
 • Damar hastalıkları : Sigara kullanımı, yüksek tansiyon, hiperlipidemi, diyabet, kalp hastalığı damar sertliği.

Sertleşme Sorunlarının Psikolojik Nedenleri

Ereksiyon sorununa sebep olan psikolojik etmenler temelinde stres yatar. Stres ve endişe gibi sertleşme sorununun psikolojik nedenleri beyni etkiler ve cinsel heyecanı bastırarak erektil disfonksiyona yol açar. Kontrol altına alınmadığında depresyon ve anksiyete gibi psikolojik rahatsızlıklara varan sonuçlar doğuran ilgili psikolojik etkiler, hastalığa yönelik uygulanan tedavi yöntemlerinin hedefinde yer alır. Şikayet sahibinin sadece cinsel yaşantısını değil tüm yaşamını etkileyen sonuçlar doğurabilen sertleşme problemi, temelde şu psikolojik sebeplerden beslenir:

 • Stresli yaşantı
 • Cinsel performansa dair duyulan kaygı ve endişe
 • Cinsel tatmin konusunda başarısızlık korkusu
 • Partner ile ilişkideki problemler
 • Depresyon

Sertleşme Sorunu İçin Devrim Yaratan Tedavi

Sertleşme sorunu, eski çağlardan günümüze kadar birçok şekilde tedavi edilmeye çalışılmıştır. Bitkisel kürlerden yaşam tarzı değişikliğine, büyük yankı uyandıran mucize hap Viagra dan penis implantlarına, penis pompalarına, penis enjeksiyonlarına ve cerrahi işlemlere kadar karşınıza çok fazla tedavi seçeneği çıkabilir.

Ancak günümüzde Renova sistemi ile geliştirilen bir tedavi seçeneği var ki, gerçekten devrim yaratan bir tedavi seçeneği oldu. Bu tedavi LSWT adı verilen penise düşük yoğunluklu ses dalgarı gönderilerek, penis içi damarsan yapılan yeniden onarılmasını amaçlayarak kalıcı tedavi şekli sunan LSWT alanında öncü olmaktadır.

LSWT, kullanıcıları tarafından oldukça tavsiye edilen ve kullanıcılarına yüz güldüren bir tedavi şekli olmuştur. Bu tedavi ilk olarak kardiyovasküler alanda kullanılmaya başlanmış, günümüzde özellikle son on yılda teknolojiyle birlikte geliştirilerek sertleşme sorunlarına büyük çare olmuştur.

LSWT teknolojisinin diğer tedavi şekillerine göre oldukça fazla avantajı bulunmaktadır.

 • Yan etki yoktur
 • Anestezi yoktur
 • Hastane yatışı gerektirmez
 • Uygulama öncesi ve sonrası hasta günlük yaşantısına rahatlıkla devam edebilir
 • Ağrı ve acı hissedilmez
 • Sadece 4 seansta mucizeler yaratarak kalıcı tedavi gerçekleşebilir.

LSWT, uzman hekim muayenesi ile yapılmaktadır. Uzman doktorların kontrolünde risksiz ve güvenli bir tedavi şeklidir.

Unutulmamalıdır ki, sertleşme sorunu her erkeğin başına gelebilir, bu utanılacak bir durum olmadığı gibi tedavi artık çok kolaydır. Kalıcı ve güvenilir tedavi için mutlaka iletişime geçin.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Gaziantep Sertleşme Sorunu Tedavisi

Adana Sertleşme Sorunu Tedavisi

Antalya Sertleşme Sorunu Tedavisi

İzmir Sertleşme Sorunu Tedavisi

İstanbul Sertleşme Sorunu Tedavisi

Ankara Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme Sorunu Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Renova Elektromanyetik Özellikli ED Tedavi Cihazı

Çözümünüz, LSWT tedavisi olabilir mi?

Erektil Disfonksiyon Ve LSWT Tedavisi