İçeriğe geç
sertleşme problemi

Sertleşme Problemine Çözüm – Sertleşmeye Kalıcı ve Yan Etkisiz Çözüm

Sertleşme problemi dünya genelinde birçok erkekleği oldukça fazla etkileyen en büyük sorunlardan biridir. Birçok erkek sertleşme problemini çözmek için kalıcı çareler arıyor. Peki sertleşme sorunu nedir?

Sertleşme problemi erkeklerin en fazla yaşadığı cinsel sorunlardandır. İktidarsızlık sorunu veya erektil disfonksiyon olarak da adlandırılır. Bir erkeğin cinsel ilişki için yeterli sertliğe ulaşamaması veya cinsel eylem sırasında sertliğini koruyamaması anlamına gelir.

Erkekler genellikle sertleşme problemini utanma veya gurur meselesi haline getirdikleri için bu durumunu saklayabilir ve kendi kendilerine çare aramak isteyebilirler. Bu durumu kendi kendilerine çözme eylemi genellikle ereksiyon ilaçları veya aktarlardan alınan bitkilerle yaparlar. Bu durum vücutlarına yan etki vermekten başka bir işe yaramayabilir.

Unutulmaması gereken en önemli husus ise yalnız olmamalarıdır. Günümüzün şartları göz önüne alındığında her üç erkekten birinin başına sertleşme sorunu gibi rahatsızlıklar gelmektedir. Bu yüzden gelişen teknoloji ile birlikte kısa vadede yan etkisiz ve kalıcı bir sertleşme sorunu çözümü olan yöntem olan LSWT ile tedavi olmak en doğru adım olacaktır.

Sertleşme Problemi Nedenleri

 • ED’nin en yaygın 4 nedeni diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve sigaradır. Bunların hepsi bir şekilde aterosklerotik değişikliklere ve/veya vasküler hasara neden olur. Bir erkeğin ED’sinin en sık nedeni, penisi besleyen kan damarlarındaki vasküler hasar veya hasardır.
 • Prostattaki çoğu ameliyat, radyasyon ve prosedür, penisi besleyen sinirlerde ve kan damarlarında bir miktar travmaya veya hasara neden olarak, genellikle Erektil Disfonksiyona neden olur.
 • Birçok ilaç ED ile sonuçlanır. Bir erkeğin kasık veya pelvisindeki bazı yaralanmalar ED’ye neden olabilir.
 • Depresyon ve anksiyete gibi psikolojik sorunlar da özellikle genç erkeklerde ED’ye neden olabilir.
 • Felç, beyin veya omurilik yaralanmaları ve Alzheimer hastalığı, multipl skleroz ve Parkinson hastalığı gibi sinir bozuklukları olan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Uyku apnesi veya uyku bozukluğu olan veya çocukken cinsel istismara uğramış erkeklerde genellikle erektil disfonksiyon görülür.
 • Erken boşalmadan rahatsız olan erkekler bazen bir dereceye kadar ED’ye neden olacak kadar yüksek bir kaygı düzeyine sahiptir.
 • Obez, sedanter, sigara içen ve uyuşturucu kullanan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Dar bir koltukta çok miktarda bisiklet süren erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Düşük testosteron veya diğer hormonal anormallikleri olan erkeklerde sıklıkla ED vardır.
 • Penis kullanımla gelişir. Uzun süre cinsel olarak aktif olmayan erkeklerde – kötü evlilik, eş yok, cezaevi – daha yüksek ED insidansı var.

Sertleşme Problemi Teşhis ve Testleri Nasıl Yapılır?


Bir ereksiyon sorununun nedenini ararken, doktorlar genellikle bir erkeğin genel sağlık durumunu belirlemek için bir dizi kontrol ve test yapacaktır. Bunlara kan basıncı kontrolü, penis ve testislerin fizik muayenesi ve soruna katkıda bulunabilecek hormon seviyelerini kontrol etmek için çeşitli kan testleri dahildir. Ek olarak, aşağıdaki özel testler gerçekleştirilebilir:

1) Gece penis şişmesi (NPT) testi. Psikolojik sorunlarla ilgili erektil sorunları olan erkekler uyurken yine de gece ereksiyonlarına sahip olacaktır. NPT testi, bir erkeğin gece boyunca hala normal uyarılma dönemleri yaşayıp yaşamadığını belirleyebilir; Bu durumda psikolojik danışma doğru tedavi yaklaşımı olabilir. Bir erkek uyurken penisin üzerine bir bant kaydırılarak bir NPT testi gerçekleştirilir. Bu testin basit bir versiyonu, penis tıkandığında kopan bir bant içerirken, daha karmaşık bir versiyonu bir kayıt cihazına elektronik impulslar gönderecektir.

2) İntrakavernozal enjeksiyon testi. Bu test, bir ereksiyona neden olmak için penise erektil bir ilaç enjekte etmeyi içerir. Daha sonra bir doktor, fonksiyon kaybı için fizyolojik bir neden olup olmadığını belirlemek için ereksiyonun sertliğini ve süresini ölçecektir.

3) Doppler ultrason testi. Bu test, kan akışının hızını ve yönünü tespit etmek için penis üzerinden geçirilen özel bir ultrason tarayıcı kullanır. Bir intrakavernozal enjeksiyon ile birlikte kullanılabilir ve normal kan akışını engelleyen tıkanıklıklar veya diğer dolaşım sorunları olup olmadığını belirleyebilir.

sertleşme problemi

Sertleşmeyi Artırmak İçin Ne Yapmalı?

Sertleşme problemi ile savaşan erkeklerin internet ile en fazla arama yaptığı soru sertleşmeyi artırmak için ne yapmalı sorusudur. Bu soru ile ilgili karşınıza birden fazla çözüm çıkabilir. En yaygın çözümler ereksiyon haplarıdır. Ereksiyon hapları ciddi yan etkileri olan ve kalıcı olmayan çözümlerdir.

Sertleşmeye ne iyi gelir sorusuna yüzlerce yiyecek listesi bulabilirsiniz. Ancak bu da uzun vadede çözüm olabilir.

Sertleşme problemine kesin, kalıcı, kısa sürede etkili ve yan etkisiz tek tedavi olan Renova Sistem LSWT ile tanışın. Ağrısız, acısız, yan etkisiz tedavi olan bu sistem birçok erkeğin yüz güldürücü çaresi oldu.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Erkeklerde İktidarsızlık Nasıl Anlaşılır?

Sertleşme Sorunu Nasıl Önlenir? Sertleşme Sorunu İçin En İyi İlaç Nedir? Cinsel gücü en çok ne artırır?