İçeriğe geç

Sertleşme Bozukluğuna Son! Kalıcı ve Güvenli Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme bozukluğu, bir erkeğin cinsel ilişki için yeterli sertliğe ulaşamaması veya cinsel ilişki sırasında sertliğini koruyamaması anlamına gelir. Fiziksel ve psikolojik nedenlere bağlı olarak gelişebilir. Bir erkek için ciddi anlamda endişe ve utanç duygularını geliştirebilir. Güzel olan haber şudur ki, sertleşme bozukluğu tedavisi olmayan bir rahatsızlık değildir. Üstelik kalıcı ve risksiz tedavi ile kısa sürede kolayca aşılabilir. Ayrıca tedavi olurken yan etkiye de maruz kalmanıza gerek kalmayacaktır. Nasıl mı? İşte bu makale sertleşme bozukluğu için yan etkisiz, ağrısız, acısız ve kalıcı tek tedavi olan LSWT ile tanışmanıza yardımcı olacaktır. Öncelikle sertleşme bozukluğu ve ereksiyon sürecini ele alalım.

Ereksiyon, erektil dokunun dolgusu ile birlikte penisteki arterlerin genişlemesinin sonucudur. Basit bir ifadeyle, bir ereksiyon, penise giren kan hacminin, onu terk eden hacmi aşmasını gerektirir. Erektil doku, gerçekten büyük kan saklama bölmelerinden başka bir şey değildir. Bu bölmeler normalde nispeten boştur, ancak arteriyel kan basınç altında hızla içlerine aktığında ve çıkış kısmen tıkandığında muazzam şekilde genişlerler. Erektil doku, sert liflerden oluşan güçlü bir zar ile çevrilidir. Zar, balonlaşan erektil doku içindeki basıncı büyük ölçüde artırır, bu nedenle penis sertleşir.

İşlemdeki herhangi bir adım etkilenirse veya bozulursa, ereksiyon olmayabilir veya istediğiniz kadar uzun sürmeyebilir. Sertleşme bozukluğunun çoğu fiziksel bir sorundan kaynaklanır, ancak psikolojik faktörler de rol oynayabilir. Fiziksel olarak neden olan ereksiyon güçlüklerinin çoğu, kan akışı sorunlarının sonucudur. Genital bölgeye kan sağlayan yeterince sağlıklı arter ve damar yoksa, sert bir ereksiyon elde etme ve sürdürme yeteneğiniz zarar görebilir. Genel olarak sıralayacak olursak;

 • Nörolojik bozukluklar
 • Bir erkeğin ereksiyon olma şansını önemli ölçüde düşürdüğü bilinen daha popüler hastalıklardan bazıları arasında skleroz, Parkinson hastalığı, epilepsi, Alzheimer hastalığı, beyin ve omurilik yaralanmaları ve benzeri sayılabilir.
 • Kardiyovasküler hastalıklar
 • Sistemik hastalıklar: Bunlara diyabet, böbrek sorunları, karaciğer sirozu, hipertansiyon, skleroderma ve benzerleri dahildir. Diyabetli erkeklerin %60’ının aynı zamanda sertleşme sorunu yaşadığına inanılmaktadır.
 • Penil anomaliler
 • Solunum yolu hastalıkları: Erkeklerde iktidarsızlığa yol açabilecek solunum yolu hastalıklarından bazıları uyku apnesi ve ciddi obstrüktif akciğer hastalıklarıdır.
 • Cerrahi komplikasyon

Gerçekten de, psikolojik bloklar bir ereksiyonu daha başlamadan durdurabilir. Kaygı, korku veya suçluluk duygusu, ereksiyona neden olan erotik tetikleyicileri kolayca engelleyebilir. Sağlıklı uyarılma sırasında zihin, uyaran duyumlara odaklanarak bir ereksiyon yaratmak için bedenle birlikte çalışır.

Kadınlar, bir erkeğin ereksiyon olamaması veya ereksiyonunu sürdürememesi durumunda yaşadığı ıstırap karşısında şaşkına döner. Bir kadın, uyarılmadan ve hatta ilgi duymadan cinsel ilişkiye veya herhangi bir cinsel eyleme katılabilir. Bir adam daha zor bir durumda. Sertleşmeyi taklit etmenin bir yolu yoktur ve en azından kısmi bir ereksiyon olmadan cinsel ilişkiye girmek zordur. Bu yüzden seks yapamayacağını hissediyor; ve onun gözünde seks yapamayan bir erkek, gerçek bir erkek değildir.

sertleşme bozukluğu

Sertleşme Bozukluğuna Kalıcı Tek Tedavi LSWT

Sertleşme bozukluğu için iyi haber, teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan yeni nesil tedavi olan Renova Sistemi ile geliştirilen LSWT’dir. LSWT, penise giden kan damarlarının onarılmasını ve bu sayede penisin tekrar ereksiyon sürecinde kanla dolmasını sağlayan bir sistemdir. Bu tedavi doğrudan penise düşük yoğunluklu şok dalgaları gönderilerek yapılır. Ayrıca bunu sağlarken hastaya hiçbir yan etki, ağrı veya acı hissi de vermez. Oldukça güvenli olan bu yöntem ile;

 • Yan etki yok.
 • Ağrı ve acı hissi yok.
 • Anesteziye gerek yok.
 • Ameliyat olmadığı için hastane yatışına gerek yok.
 • Uygulama öncesi ve sonrası herhangi bir hazırlık yok.
 • Kısa vadede ( sadece 4 seansta ) mucizevi tedavi.

Uygulama sonrası günlük yaşantıya kolaylıkla geri dönebilme özelliği ile oldukça popüler hale gelen bu tedavi son zamanların en etkili tedavisi olmayı başarmış ve birçok erkeğin yüzünü güldürmüştür.

Ereksiyon sorunları için artık yaygın ve umut verici bir seçenek var. LSWT ile artık endişenize son verin. Kalıcı ve güvenli olan tek tedavi seçeneği olan LSWT için bugün karar verin ve bilgi alın.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Sertleşmeyi Artıran Besinler Nelerdir? Bu Besinler İktidarsızlığa Çare Olur Mu?

Erkek cinsel gücü artıran bitkisel macunlar nelerdir? Altın Öneriler

Ereksiyona İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

İktidarsızlık Kalp Krizlerini Öngörüyor

Erkek İktidarsızlığının Belirtilerini Teşhis Etme ve Başa Çıkma