İçeriğe geç

LSWT Nedir ?

Erektil Disfonksiyon Tedavisinde Yepyeni Bir Yöntem!
LSWT

Linear Shockwave Therapy (LSWT Doğrusal Şok Dalga Tedavisi) Erektil disfonksiyon tedavisinde 2. Jenerasyon Non-Invaziv bir yöntemdir. Bölgesel olarak Anjiyogenesise neden olur ve penil hemodinamiğini arttırır. Bu işlem için düşük yoğunluklu şok dalgalarından yararlanır. Sertleştirme Tedavisi Bu teknoloji, ED olan hastaların tedavisinde en yeni yöntemdir. Renova Sistemi-LSWT alanında öncü bir teknoloji ürünüdür.

Renova dışında mevcut şok dalga üreten cihazlar, dalgaları tek bir noktada birleştirerek şok oluşturabilmektedir. Bu uygulamada şokun etkilediği alan küçük bir elips halindedir. Bu taş kırma ya da ortopedik tedavilerde yeterli olabilir. Ancak penis ve crurada linear bir şekilde uzanan Corpus Cavernosum’u bütünüyle etkilemesi imkansızdır. Dolayısıyla uygulama sırasında SW kaynağını penis ve crurada ayrı ayrı birçok noktaya uygulayarak terapötik etkinin oluşması beklenmektedir. Bu da tedavi başarısını olumsuz etkileyebilir.Renova Sistem LSWT ile penis ve crura anatomisine sadece bir noktadan en etkili uygulamanın yapılabilmesi için geliştirilmiştir. Mevcut şok dalgaları üreten cihazların elips şeklindeki odak noktasına karşın Renova Sistem LSWT hedef organ boyunca tek uygulama noktasından bir seferde 70 mm uzunluğunda geniş bir alanda terapötik etki sağlamaktadır. Bir başka deyişle corpus cavernosum anatomik olarak tamamen etki alanı içine girer.

lswt
Prof. Dr. Bülent Alıcı

Avantajları

Geliştirilmiş kapsama alanı ile penis ve cruranın tamamında etkili
Handsfree özelliği ile uygulama kolaylığı
Hedef noktaya sabitlenebilen başlık sayesinde kusursuz pozisyonlama
Kısa tedavi protokolü ile doktor ve hasta uyumu
Basit ve non-invaziv.
Tamamen ağrısız olan tedavi ile günlük aktiviteye devam
PDE5-i’ne pozitif ya da negatif cevap vermiş olan tüm hastalarda yüksek başarı oranı
Linear özelliği sayesinde sadece 4 bölgeye uygulanarak optimum etki

BİZE HEMEN ULAŞABİLİRSİNİZ

Aklınızdaki soruları sormaktan çekinmeyin!

Tedavi Hakkında

Ağrısız ve Yan Etkisiz yeni tedavi yöntemi… Renova ile verilen Düşük Yoğunluklu Şok Dalgaları yeni damar oluşumu sağlayarak sertleşme sorunu tedavisinde devrim yaratmıştır. Sadece sertleşme sorunu tedavisi için geliştirilen Renova ile ağrı ve yan etki olmadan, ilaç kullanmadan tedavi seanslar halinde yapılmaktadır. Haftada 1 seans olmak üzere 4 haftalık tedavi uygulamaları ile başarı elde edilmektedir. İlaç kullanan hastaların tedavi sonrasında ilaca ihtiyaçları kalmamakta, ilaca cevap vermeyen hastalar ise ilaca cevap verir hale gelmektedir.

Düşük Yoğunluklu Şok Dalgaları son 10 yıldır Kardiyoloji’de damar tıkanıklığına bağlı kalp hastalığı tedavisinde başarı ile kullanılmaktadır. Türkiye genelinde 2013 yılından beri birçok merkezde yapılan Renova tedavisinde alınan sonuçlar dünyadaki diğer merkezlerdeki başarı oranını yakalamıştır.