İçeriğe geç

Etkinliği Kanıtlanmış Kalıcı İktidarsızlık Sorunu Tedavisi

İktidarsızlık sorunu, bir erkeğin cinsel olarak uyarılmasına rağmen gerekli sertliğe ulaşamaması veya ilişki sırasında sertliğini koruyamaması anlamına gelmektedir. Dünya genelinde birçok erkeğin başına gelen bir sorundur. Bu durumun bazı kişiler üzerinde psikolojik etkisi oldukça önem verilmesi gereken bir durumdur. İktidarsızlık sorunu yaşayan bir erkek, sonucu psikolojik rahatsızlıklara dayanan sorunlar yaşayabilir.

İktidarsızlık sorunu, erkeklerde birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. İktidarsızlık sorunu genellikle ileri yaş grubu erkeklerde sıklıkça görülen bir durum olmasına rağmen, 30 yaşın altındaki erkeklerde de görülebilmektedir. Genç erkeklerde iktidarsızlığın sebepleri genel olarak psikolojik olabilir. İleri yaş gruplarında ise farklı hastalıkların tetiklediği durumlardan ya da kullanılan ilaçların yan etkilerinden kaynaklanıyor olabilir.  İktidarsızlığa bağlı olarak aile içinde ilişkilerde bozulma, tartışmaların büyütülmesi, erkeğin kendine olan güvenini kaybetmesi ve buna bağlı olarak iş hayatında başarısızlık, depresyon, hayattan zevk alamama gibi psikolojik sorunlara da yol açabilir.

 • ED’nin en yaygın 4 nedeni diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve sigaradır. Bunların hepsi bir şekilde aterosklerotik değişikliklere ve/veya vasküler hasara neden olur. Bir erkeğin ED’sinin en sık nedeni, penisi besleyen kan damarlarındaki vasküler hasar veya hasardır.
 • Prostattaki çoğu ameliyat, radyasyon ve prosedür, penisi besleyen sinirlerde ve kan damarlarında bir miktar travmaya veya hasara neden olarak, genellikle Erektil Disfonksiyona neden olur.
 • Birçok ilaç ED ile sonuçlanır. Bir erkeğin kasık veya pelvisindeki bazı yaralanmalar ED’ye neden olabilir.
 • Depresyon ve anksiyete gibi psikolojik sorunlar da özellikle genç erkeklerde ED’ye neden olabilir.
 • Felç, beyin veya omurilik yaralanmaları ve Alzheimer hastalığı, multipl skleroz ve Parkinson hastalığı gibi sinir bozuklukları olan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Uyku apnesi veya uyku bozukluğu olan veya çocukken cinsel istismara uğramış erkeklerde genellikle erektil disfonksiyon görülür.
 • Erken boşalmadan rahatsız olan erkekler bazen bir dereceye kadar ED’ye neden olacak kadar yüksek bir kaygı düzeyine sahiptir.
 • Obez, sedanter, sigara içen ve uyuşturucu kullanan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Dar bir koltukta çok miktarda bisiklet süren erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Düşük testosteron veya diğer hormonal anormallikleri olan erkeklerde sıklıkla ED vardır.
 • Penis kullanımla gelişir. Uzun süre cinsel olarak aktif olmayan erkeklerde – kötü evlilik, eş yok, cezaevi – daha yüksek ED insidansı var.

İktidarsızlık Sorunu Teşhisi Nasıl Yapılır?

Bir ereksiyon sorununun nedenini ararken, doktorlar genellikle bir erkeğin genel sağlık durumunu belirlemek için bir dizi kontrol ve test yapacaktır. Bunlara kan basıncı kontrolü, penis ve testislerin fizik muayenesi ve soruna katkıda bulunabilecek hormon seviyelerini kontrol etmek için çeşitli kan testleri dahildir. Ek olarak, aşağıdaki özel testler gerçekleştirilebilir:

1) Gece penis şişmesi (NPT) testi. Psikolojik sorunlarla ilgili erektil sorunları olan erkekler uyurken yine de gece ereksiyonlarına sahip olacaktır. NPT testi, bir erkeğin gece boyunca hala normal uyarılma dönemleri yaşayıp yaşamadığını belirleyebilir; Bu durumda psikolojik danışma doğru tedavi yaklaşımı olabilir. Bir erkek uyurken penisin üzerine bir bant kaydırılarak bir NPT testi gerçekleştirilir. Bu testin basit bir versiyonu, penis tıkandığında kopan bir bant içerirken, daha karmaşık bir versiyonu bir kayıt cihazına elektronik impulslar gönderecektir.

2) İntrakavernozal enjeksiyon testi. Bu test, bir ereksiyona neden olmak için penise erektil bir ilaç enjekte etmeyi içerir. Daha sonra bir doktor, fonksiyon kaybı için fizyolojik bir neden olup olmadığını belirlemek için ereksiyonun sertliğini ve süresini ölçecektir.

3) Doppler ultrason testi. Bu test, kan akışının hızını ve yönünü tespit etmek için penis üzerinden geçirilen özel bir ultrason tarayıcı kullanır. Bir intrakavernozal enjeksiyon ile birlikte kullanılabilir ve normal kan akışını engelleyen tıkanıklıklar veya diğer dolaşım sorunları olup olmadığını belirleyebilir.

iktidarsızlık sorunu

Etkinliği Kanıtlanmış Kalıcı İktidarsızlık Sorunu Tedavisi

LSWT teknolojisi, Renova Sistemi ile geliştirilen yeni nesil iktidarsızlık sorunu tedavisidir. İktidarsızlık tedavisinde son zamanların en popüler seçeneği haline gelmiş, birçok erkeğin eski mutlu cinsel yaşantısına geri dönmesine olanak sağlamıştır. Mucizeler yaratan bu tedavinin avantajları arasında;

 • Yan etki olmaması,
 • Ağrı ve acı hissi olmaması,
 • Anestezi gerektirmemesi
 • Kalıcı bir tedavi olması,
 • Sadece 4 seansta iktidarsızlık sorununu kalıcı olarak durdurması,
 • En güvenli ve risksiz tedavi olması kullanıcılarını cezbetmektedir.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

İktidarsızlık Haplarını Unutun! Yan Etkisiz Sertleşme Sorunu Tedavisi

İktidarsızlık Türleri ve Tedavileri