İktidarsızlık Tedavisinde Yan Etkisiz ve Kalıcı Çözüm

İktidarsızlık tedavisi denildiğinde genellikle akla gelen ereksiyon haplarıdır. Peki neden bu klişeleşmiş gerçeği artık bir kenara bırakmıyoruz? Yan etkisiz, kalıcı, ağrısız ve acısız LSWT oldukça kısa bir sürede tedavi ediyorken neden daha riskli olan seçeneğe yöneliyoruz?

Erkekler için ereksiyon hapları anı kurtaran çok hızlı çalışan ama yan etkileri göz ardı edilmemesi gereken bir seçenektir. Ereksiyon hapları her ne kadar akla gelen ilk seçenek gibi görülse de gerçekten tehlikeli boyutlarda yan etkileri düşünmek oldukça önemlidir.

Peki iktidarsızlık sorununa ne sebep olur? Buna neden olan unsur sıklıkla tartışılır ve bir noktada doktorlar bunun sadece psikolojik faktörlerden kaynaklandığını düşündüler. Ancak bu her zaman böyle değildir. Stres ve benlik saygısı bunun en yaygın nedenlerinden ikisi olsa da, sertleşme bozukluğuna neden olan ana faktör bireysel sağlığa dikkat eksikliğidir. Sağlığı kötü olan veya sıklıkla ilaç kullanan kişilerin iktidarsızlık sorunu yaşama şansı daha yüksektir. İktidarsızlık sorununa neden olan çok yaygın bir fiziksel problem aşırı kilo veya obezitedir.

İktidarsızlık sorununa neden olan başka hastalıklar da vardır. Örneğin kalp hastalığı veya tıkanmış kan damarları veya ateroskleroz, sertleşme için gerekli olan sağlıklı kan dolaşımını engellediği için erektil disfonksiyona neden olur. Diyabet, yüksek tansiyon ve tiroid sorunları da bozukluğa katkıda bulunur.

İktidarsızlık sorununa neden olan bir diğer problem ise pelvik cerrahidir. Bu, kan akışını engelleyebilir, hatta sinir hücrelerini kesebilir ve ereksiyonu engelleyebilir. Erkekler de vücudu belden aşağısını etkileyen omurilik yaralanmaları yaşarlarsa bunu alırlar. Bu gibi durumlarda erektil disfonksiyon artık tedavi edilemez ve omurilik yaralanmasının ne kadar ciddi olduğuna bağlı olarak kalıcı sertleşme sorunlarına veya sertleşmeme sorunlarına neden olur.

Hormon ve sperm üretimini etkileyen tütün kullanımı da iktidarsızlık sorununa neden olabilir. Bazı reçeteli ilaçlar, özellikle yüksek tansiyon tedavisi için kullanılan ilaçlar olmak üzere, bir erkeğin ereksiyonları sürdürme yeteneğini etkiler. Kemoterapi ve diğer kanser tedavileri de erektil disfonksiyona neden olabilir. Çoğu zaman, doktorlar erektil disfonksiyonu sadece altta yatan daha büyük bir tıbbi durumun belirtisi olarak görürler, tıbbi durumun tedavisine veya yönetimine odaklanırlar ve genellikle ereksiyon sorunları kendi kendine düzelir.

Beyin ayrıca cinsel uyarılma veya heyecanla başlayan ereksiyona izin veren süreçte kilit bir role sahiptir. Depresyon, kaygı, stres, yorgunluk veya cinsel iletişimsizlik gibi duygusal sorunlar sertleşme sorunlarına neden olabilir veya bu sorunları kötüleştirebilir. Çoğu durumda, fiziksel yatkınlık ve psikolojik baskı, erektil disfonksiyonun ortaya çıkmasının nedenidir. Örneğin, halihazırda yüksek kolesterol gibi küçük bir fiziksel sorunu olan bir adam, ereksiyonunu yeterince uzun süre sürdürmek konusunda endişe duyabilir. Ortaya çıkan sorun, uzun süreli bir ereksiyon sorunu olabilir.

iktidarsızlık tedavisi

İktidarsızlık Tedavisi En Etkili ve Güvenli Seçenek

İktidarsızlık tedavisi olarak piyasadaki tedavi seçeneklerine göz atalım. Bunlar şunları içerir:

Sildenafil (Viagra), vardenafil (Levitra) ve tadalafil (Cialis): Psikolojik, fiziksel veya her iki faktörden kaynaklanan iktidarsızlık için bu ilaçlar vakaların %69’unda başarıyla kullanılmıştır. Bugüne kadar iktidarsızlık tedavisi için üç ilaç en kolay iktidarsızlık tedavisi olarak kabul edilmektedir. Bu iktidarsızlık hapları:

  • Günde bir defadan fazla kullanılmamalıdır.
  • Kalp hastalığı için nitrogliserin gibi nitrat kullanan erkeklerden kaçınılmalıdır.
  • Ciddi yan etkilere neden olabilir; mide rahatsızlığı, burun tıkanıklığı, baş ağrısı ve kas ağrılarını vs. içerir.
  • Sadece oral kullanım içindir.

Danışmanlık : Bir sağlık uzmanından danışmanlık almak, iktidarsızlığın duygusal veya fiziksel nedenlerini çözmeye yardımcı olabilir.

Enjeksiyonlar : Papaverin veya prostaglandin ilaçları, penisin dibine enjekte edildiğinde çoğu erkekte ereksiyon oluşturur ve sertleşir. Oldukça ağrılı ve ciddi yan etkisi (Priapizm) nedeniyle iktidarsızlık tedavisi için tercih edilmeyebilir.

Vakum cihazları : Şu anda iktidarsızlığın tedavisi için mevcut birçok vakum cihazı bulunmaktadır. Penis plastik bir tüpe yerleştirilir ve emme yöntemi kullanılarak penise kan getirilerek ereksiyon sağlanır. Daha sonra kanın penisten dışarı akmasını önlemek için penisin tabanına kauçuk bir halka yerleştirilir. Yan etkisi olan iktidarsızlık tedavisi çeşitidir.

Penil protez : Genellikle çıkarılabilir, bu cihazlar bir ereksiyon simüle etmek için penise cerrahi olarak yerleştirilir. Oldukça ağrılı iktidarsızlık tedavisidir.

Hormon replasmanı : Testosteron tedavisi genellikle sadece düşük testosteron seviyelerine neden olan tıbbi durumları olan erkeklere sunulur.

Şok Dalga Tedavisi (LSWT): Renova Sistem LSWT; Yan etkisi olmayan, sadece 4 seans gibi kısa bir sürede kalıcı olarak iktidarsızlığı tedavi eden, ağrı veya acı hissi vermeyen, gelişen teknolojinin en büyük buluşu haline gelmiş en başarılı iktidarsızlık tedavisidir.

İktidarsızlıktan kimler etkilenir?

Cinsellik hayatın ayrılmaz bir parçası olduğu için, ereksiyon sorunları her iki partner üzerinde de duygusal bir etki yaratabilir. Bazı erkekler hala açığa çıkmakta tereddüt ettiğinden, herhangi bir zamanda kaç erkeğin iktidarsızlıktan muzdarip olduğunu tam olarak bilmek zordur. En iyi tahminler, 40 yaşındaki erkeklerin %5’i ve 80 yaşındaki erkeklerin %75’idir.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Ereksiyon Ne Demektir? Ereksiyonu Engelleyen İlaçlar Nelerdir?

Sertleşme Problemine Çözüm – Sertleşmeye Kalıcı ve Yan Etkisiz Çözüm