İçeriğe geç

İktidarsızlık Sorunu Genel Sağlık Sorununuza Uyarı Olabilir!

İktidarsızlık sorunu veya Erektil Disfonksiyon (ED) genellikle ereksiyon olamama veya bunu sürdürememe olarak tanımlanır ve bir dizi nedenden kaynaklanabilir. Dünya çapında yaklaşık 150 milyon erkeği etkilemektedir.

İktidarsızlık sorunu fiziksel ve psikolojik olarak değişen nedenlerle ortaya çıkabilir. İktidarsızlık bazı durumlarda ise, genel sağlığınızın iyiye gitmediği anlamına gelebilir. Burada önemli olan nokta iktidarsızlığın hangi nedenden dolayı ortaya çıktığını tespit etmektedir. Vücudunuz size sinyal gönderiyor olabilir. Bu yüzden iktidarsızlığı küçümsememeli ve mutlaka altta yatan nedenini bulmalısınız.

Bilindiği üzere iktidarsızlık sorununa neden olan fiziksel sorunların en başında dolaşım bozukluğu, yüksek tansiyon, diyabet gibi hastalıklar gelmektedir. Sağlıklı bir erkek eğer herhangi bir neden yokken iktidarsızlık sorunu yaşıyorsa, mutlaka genel sağlığını muayene ettirmeli ve uzmanından yardım almalıdır.

İktidarsızlık Sorununa Neden Olan Hastalıklar

İktidarsızlık Sorununa Neden Olan Hastalıklar

1. Kardiyovasküler Hastalıklar – Bu, atardamarların sertleşmesidir ve penise kan sağlayan atardamarı etkileyebilir. Bir ereksiyon sağlamak için yeterli kan düzgün bir şekilde iletilmez. Bu nedenle, kan akışını kontrol eden sinirler hasar gördüğünde iktidarsızlık oluşur. Yüksek kan kolesterol düzeyleri, sigara, hipertansiyon ve diyabet, arterlerin sertleşmesini şiddetlendirebilir. Önemli ölçüde kontrol edilmeli aksi durumda kalp hastalığıyla karşı karşıya gelebilirsiniz.

2. Diyabet – Diyabet sinirlerin bozulmasına neden olabilir ve penise giden kan akışını etkiler. İktidarsız her dört erkekten biri şeker hastası. Kişi diyetini ve kan şekerini kontrol altında tutabilirse bu iktidarsızlığı azaltabilir, ancak kalıcı sinir hasarı kronik iktidarsızlık sorununa yol açabilir.

3. Sinir Sistemi Bozuklukları – Multipl skleroz, Parkinson hastalığı ve omurilik yaralanmaları gibi bozukluklar iktidarsızlığa neden olabilir. Ayrıca cerrahi işlemlerden sonra sinir hasarına yol açan travmalar da iktidarsızlığa neden olabilir.

4. Hormon Dengesizliği – Testosteron seviyelerinde bir dengesizlik bulmanız nadirdir, ancak böbrek yetmezliği ve karaciğer hastalığı gibi bazı problemler hormon dengesizliğine neden olabilir ve bu nedenle iktidarsızlığa neden olabilir.

5. Vitamin eksikliği – Bilindiği üzere kandaki çinko ve A vitamini eksikliği iktidarsızlığa neden olabilir. Genel sağlığınız için kan testi yaptırmalısınız.

6. Prostat Riski – İktidarsızlığa neden olabilecek en önemli etkenlerden biridir. Mutlaka uzmanından destek alınması gerekir.

İktidarsızlık sorunu yaşayan erkekler bir doktorla konuşmalıdır. Bu sorun utanç verici olsa da mutlaka bir doktora görünüp tedavi olmak gerekir. Ayrıca iktidarsızlığın ciddi bir tıbbi durumdan kaynaklanmadığından emin olmak için başka testler de yapacaklardır. Doktor iktidarsızlığın nedenini belirledikten sonrasize uygun en iyi tedaviyi verecek olan tek kişidir.

İktidarsızlık tedavisinin günümüzde kullanılan ve en fazla tercih edilen yöntemi LSWT dir. LSWT, düşük yoğunluklu şok dalgaları ile organda yeni damarsal yapılar oluşturulması ve mevcut damarlardaki
kanlanmanın artmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Bu tedavi özel bir cihazda bulunan bir başlığa organı temas ettirerek yapılır. Bu dalgaların uygulanması sırasında kişi her hangi bir ağrı, sızı ya da yanma hissetmemektedir. Bu tedavi yöntemi dünyada yaklaşık üç senedir uygulanmakta
ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır. Ülkemizde de artık bu tedavi yöntemi ile hastalarda
görülen sertleşme sorun kalıcı olarak tedavi edilmektedir.

Klasik shockwave cihazlarında şok dalgaları noktasal atışlarla ve uzun süren seanslarla bu tedaviyi sağlamaya çalışırlar. Linear etki ise şok dalgalarını doğrusal düzlem olarak gönderir. Yani dalgalar tüm organ üzerinde etki ederek daha kısa zamanda daha güçlü bir etki oluştururlar. Dünyada sertleşme sorunu için özel tasarlanmış Linear etkili sadece tek bir cihaz bulunmaktadır.

Renova Sistemi ile geliştirilen LSWT ile iktidarsızlık tedavisinde birçok avantaja sahip olabilirsiniz. Bunlar;

  • Sadece 4 seans gibi kısa bir sürede etkili ve kalıcı çözüm.
  • Ağrı, acı ve yan etki yok.
  • Hasta – doktor gizliliği.
  • Kalıcı, etkili, güvenli ve risksiz tek tedavi yöntemi.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

İktidarsızlık Sorununuzu Hafife Almayın! Karar Verin ve Bugün Sorununuzu Çözün!

Erektil Disfonksiyon Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yan Etki Korkusuna Son! Risksiz Sertleşme Sorunu Tedavisi Artık Çok Kolay!

Sertleşme Sorununa Neden Olan Psikolojik Sorunlar

Sertleşme Sorunlarına Neden Olan Fiziksel Sorunlar

İktidarsızlık Artık Sorun Olmaktan Çıkıyor!

Sertleşme Sorunları İçin Devrim Yaratan Tedavi

Gaziantep Sertleşme Sorunu Tedavisi

Adana Sertleşme Sorunu Tedavisi

Antalya Sertleşme Sorunu Tedavisi

İzmir Sertleşme Sorunu Tedavisi

İstanbul Sertleşme Sorunu Tedavisi

Ankara Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme Sorunu Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Renova Elektromanyetik Özellikli ED Tedavi Cihazı

Çözümünüz, LSWT tedavisi olabilir mi?

Erektil Disfonksiyon Ve LSWT Tedavisi