İçeriğe geç
iktidarsızlık sorunu

İktidarsızlık Sorunu Hakkında Doktorunuzu Ne Zaman Görmelisiniz?

İktidarsızlık sorunu, erektil disfonksiyon (ED) veya sertleşme sorunu olarak adlandırılabilir. Cinsel ilişki için yeterli sertliğe ulaşılamaması veya ilişki sırasında sertliğini devam ettirememesi ile karakterize edilir. Bir erkek için oldukça can sıkıcı bir durum olmakla beraber, çoğu erkek yardım alma konusunda utanabilir, gurur meselesi haline getirebilir ve hatta inkar bile edebilir. Ancak iktidarsızlık sorunu sanılanın aksine oldukça yaygın bir durumdur ve yardım alma konusunda utanılmaması gerekir. Bazen sertleşme sorunu altta yatan başka bir hastalığın habercisi olarak gelebilir, bu yüzden mutlaka altta yatan nedenini anlayarak doktor yardımı alınması gerekir.

iktidarsızlık sorunu

İktidarsızlık Sorununa Ne Neden Olur?

İktidarsızlık sorunu, bir erkeğin hayatında çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bu nedenlerden bazıları tıbbi olmayan nedenlerle ilgilidir ve doktorunuzu veya sağlık uzmanınızı ziyaret etmenizi gerektirmez.
Yorgunluk veya aşırı alkol kullanımı gibi bazı sorunlarda, kişi dinlenir veya ayık olur olmaz düzelecek olan geçici Erektil Disfonksiyona (ED) neden olabilir. Bununla birlikte, bir erkeğin yaşayabileceği iktidarsızlık sorununun daha ciddi faktörlerden kaynaklanabileceğini gösteren bazı durumlar ortaya çıkabilir .

Bir doktora ne zaman gitmeniz gerektiğini bilmek, yaygın olarak iktidarsızlık sorunu ile ilişkili kaygıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.

Önemli Erektil Disfonksiyon yaşayıp yaşamadığınızı belirlemenin bir yolu, ne kadar Disfonksiyon yaşadığınızı değerlendirmektir. Burada kısa bir ipucu ve alarm için bir neden yok, ancak zamanın %25’inden fazlasında ED yaşıyorsanız, doktorunuzla randevu almalısınız. Bazı erkekler durumu doktorlarıyla tartışmaktan rahatsız olurlar. Bu durumda, doktorunuzdan bir ürolog tavsiyesi isteyin. Bir ürolog, iktidarsızlık sorunu tedavisinde uzmanlaşmıştır ve doktorunuzun sahip olmadığı testlere ve tedavilere erişebilecektir.

Önceden belirlenmiş bir sağlık durumunuz varsa ve Sertleşme Bozukluğu yaşamaya başladıysanız, hemen doktorunuza veya üroloğunuza görünmeniz zorunludur. Bazı koşullar, ED geliştirme şansınızı artırabilir ve doktorunuz veya üroloğunuz çeşitli tedaviler ve çözümler sunabilir. Diyabet, yüksek tansiyon, arterlerin sertleşmesi ve kalp hastalığı, Erektil Disfonksiyon geliştirme riskinizi artırabilir. Üroloğunuz , cinsel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olacak ilaçlar veya diğer sertleşme bozukluğu tedavisi reçete edebilir .

Bazen Erektil Disfonksiyon, endişe, korku ve depresyon gibi duygusal sorunların nedenidir .
Genellikle bu duygusal sorunlar doğal olarak azalacaktır . Ancak duygusal sorunlar artıyor gibi görünüyorsa veya günlük hayatınızı etkilemeye başlıyorsa hemen doktorunuza başvurmalısınız.
Depresyon ve anksiyete bozukluklarının tedavisine yardımcı olmak için reçete edilebilecek bir dizi ilaç vardır ve sağlık uzmanınızın tavsiyesine başvurmak, duygusal sağlığınızı geri kazanmanıza yardımcı olur.

Doktorunuz ayrıca bir psikiyatriste veya psikoloğa da görünmenizi önerebilir ve bunu
cesaret kırıcı bulmamalısınız. Depresyon ve diğer anksiyete bozukluklarını tedavi etmek sadece
cinsel sağlığınız için faydalıdır, ancak tedavi edilmeyen depresyon ve anksiyete bozuklukları
hayatı tehdit eden sorunlara yol açabilir. 2 haftadan uzun süren depresyon veya diğer anksiyete sorunları yaşıyorsanız, hemen sağlık uzmanınızla randevu alın.

Erektil Disfonksiyonunuzun kesin nedenini yalnızca kalifiye bir sağlık uzmanı değerlendirebilir . Pek çok iyi huylu neden olmasına rağmen, ED’nin altta yatan ciddi bir sağlık durumunu belirtebilmesi, tedavi
aramayı bir zorunluluk haline getirir. Ayrıca, başka bir durum için ilaç alıyorsanız, şu anda size reçete edilen ilacın Erektil Disfonksiyona katkıda bulunması olasıdır. Dozunuzu değiştirmek veya tamamen farklı bir ilaç reçete etmek için gerekli ayarlamaları yalnızca kalifiye bir sağlık çalışanı yapabilir.

Doktorunuzla cinsel sağlığınızı konuşmaktan rahatsız olsanız da, karar verdiğinizde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Sorunun nedeni ve Erektil Disfonksiyonu çözmek için uygun yöntemlere sahip olmak doktorunuzun görevidir.

İktidarsızlık sorunu tedavisinde yeni nesil Renova Sistem LSWT ile tanışın. Hiçbir yan etkisi olmayan bu cihaz ile artık kalıcı olarak sertleşme sorununa son verin. Ayrıca bunu yan etkisiz, ağrı ve avı hissi olmadan, sadece 4 seans gibi kısa bir sürede yapabilirsiniz.

Bu tedavi yöntemi dünyada yaklaşık üç senedir uygulanmakta ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır. Ülkemizde de artık bu tedavi yöntemi ile hastalarda görülen sertleşme sorun kalıcı olarak tedavi edilmektedir. Unutmayınız ki hekiminiz yaptığı değerlendirmeler sonucunda sizin hangi tedavin seçeneği için uygun olduğunuza karar verecek tek kişidir.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Erkeklerde Sertleşme Sorunu Nasıl Anlaşılır? Ereksiyon Sorunu Türleri ve En Güvenilir Tedavi İle Kalıcı Çözüm

Sertleşme Sorununa Neden Olan İlaçlar Nelerdir? Sertleşme Sorununa En Etkili Tedavi Nedir?