İçeriğe geç

İktidarsızlık Nasıl Anlaşılır? Erkeklerde İktidarsızlık Nasıl Neçer? Kalıcı Tedavi Yöntemi Nedir?

İktidarsızlık sorunu, erektil disfonksiyon (ED) veya sertleşme sorunu olarak adlandırılır. Erkeklerin bazen ereksiyonlarını kaybetmeleri normaldir. Ancak en az yarısında cinsel ilişki yapmak için ereksiyon sürdürülmediğinde dolgunluk ve sertlik eksikliği sorun haline gelir. Erektil disfonksiyon veya ED, bir erkek tarafından cinsel penetrasyon veya tatmin için yeterli ereksiyonun sağlanamadığı bir durumdur. Cinsel iştah kaybı, orgazm olamama veya erken boşalma ile aynı şey değildir.

Sıklıkla tartışılmasa da, erektil disfonksiyon oldukça yaygındır. Dünya genelinde yalnızca 150 milyon erkeğin ciddi erektil disfonksiyon sorunları vardır ve iktidarsızlık yaşayan erkeklerin sayısı yaşla birlikte artar. Peki erektil disfonksiyon problemlerini nasıl yönetirsiniz?

Erektil disfonksiyon sorunları nasıl yönetilir?

Erektil disfonksiyon farklı faktörlerden kaynaklanabilir. Bu faktörlerden bazıları psikolojik problemler veya tıbbi problemler olabilir. Örneğin stres, erektil disfonksiyonun yaygın bir nedenidir. Evdeki veya işteki zorluklar iktidarsızlığa ve dolayısıyla bazı rahatsızlıklara neden olabilir. Ana probleminizin ne olduğundan emin değilseniz, erektil disfonksiyon problemlerini yönetmek için yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

Erektil disfonksiyon problemlerini yönetmek için doktorunuza görünün. Erektil disfonksiyonu yönetmek ve ED sorunlarınızı çözmek için, neden başınıza geldiğini anlamak için nedenin kökenine inmeye çalışın. Doktorunuz, iktidarsızlığınıza neyin sebep olduğunu bulmanıza ve sizin için işe yarayacak bir çözüm bulmanıza yardımcı olabilir. Sebep psikolojik ise, bu faktörlerin üstesinden gelmenin ve hayatınızı normale döndürmenin yollarını bulmanız gerekebilir.

iktidarsızlık

İktidarsızlık Sorununun Fiziksel Nedenleri

Nörolojik bozukluklar. Beyin uyarılma belirtilerini doğru bir şekilde yorumladığında ve kan, penisi kaplayan süngerimsi dokulara yönlendirilerek uzunluk ve sertlikte bir artışa yol açtığında, ereksiyon elde etme süreci etkin bir şekilde tamamlanmış olur. Sinir sisteminde engeller olduğunda bu sağlanamaz.

Bir erkeğin ereksiyon olma şansını önemli ölçüde düşürdüğü bilinen daha popüler hastalıklardan bazıları arasında skleroz, Parkinson hastalığı, epilepsi, Alzheimer hastalığı, beyin ve omurilik yaralanmaları ve benzeri sayılabilir.

Kardiyovasküler hastalıklar. Çalışmalar, ateroskleroz, sürekli kalp krizleri, veno-tıkayıcı hastalık, yüksek kolesterol ve kan damarı travması gibi kardiyovasküler hastalıkların 50 yaşından büyük erkeklerde erektil disfonksiyon vakalarının %50’sinden sorumlu olduğunu göstermiştir.

Sistemik hastalıklar. Bunlara diyabet, böbrek sorunları, karaciğer sirozu, hipertansiyon, skleroderma ve benzerleri dahildir. Diyabetli erkeklerin %60’ının aynı zamanda iktidarsızlık sorunu yaşadığına inanılmaktadır.

Penil anomaliler. Penis ilk etapta ereksiyonun gerçekleştiği organ olduğu için, doğal olarak, penisin sağlık durumu iyi olmadığında, erkek iktidarsızlığı ile karşı karşıya kalınabilir. Yaygın penis hastalıklarından bazıları Peyronie hastalığı, priapizm, epispadias ve bu tür diğer enfeksiyonlardır.

Solunum yolu hastalıkları. Erkeklerde iktidarsızlığa yol açabilecek solunum yolu hastalıklarından bazıları uyku apnesi ve ciddi obstrüktif akciğer hastalıklarıdır.

Travma. Omurilik, mesane, penis, pelvis ve prostatın fiziksel yaralanması iktidarsızlık sorununa neden olabilir. Bu durumlarda, beyin ve penis arasındaki sinyali iletmekten sorumlu sinirler ve penis duvarlarını kaplayan süngerimsi dokular zarar görebilir ve ereksiyon kaybına neden olabilir.

Cerrahi komplikasyon. Düzgün yapılmayan ve ereksiyondan sorumlu kan damarlarının ve sinirlerin zarar gördüğü cerrahi operasyonlarda, cerrahi operasyondaki arıza sonucu sertleşme sorunu ortaya çıkabilir.

Bir erkeğin sertleşme sorunu varsa, gizlice acı çekmesi gerekmez. Erektil disfonksiyon, bir erkeğin güvenini kaybetmesine neden olabilir ve hatta ilişki sorunlarına yol açabilir. Partnerinin de desteğiyle bu sorun artık günümüzdeki yeni nesil teknolojiyle kalıcı olarak durdurulabilir.

Erektil disfonksiyonu yönetmenize yardımcı olabilecek daha ayrıntılı ve etkili yöntemler olduğunu biliyor muydunuz? Erektil disfonksiyonu tedavi etmek ve güçlü cinsel dayanma gücü kazanmak için şimdiye kadar oluşturulmuş en kapsamlı ve etkili yöntemi şok dalga tedavisidir.

Renova Sistem şok dalga tedavisi (LSWT), yeni nesil ve güncel olan kalıcı sertleşme sorunu tedavisidir. Hiçbir yan etkisi olmadığı için en güvenilir ve günümüzün en etkili tedavisidir.

Bugün karar verin ve en etkili tedavi yöntemi olan Renova Sistem şok dalga tedavisi hakkında merkezimizi ziyaret edin.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Sertleşmeyi Arttırmak İçin Ne Yapmalı?

Sertleşme Sorunu Tedavileri – En İyi Sertleşme Sorunu Tedavisi Hangisidir?

İktidarsızlık Ne Demektir? İktidarsızlığa Ne Sebep Olur Nasıl Tedavi Edilir?

Sertleşme Sorunu Nedir, Belirtileri Nelerdir? İlaçların Yan Etkisine Maruz Kalmayın!

Erektil Disfonksiyon Tedavisi Bugün Aşk Hayatınız İçin Yola Çıkın

Erektil Disfonksiyon Hızlı ve Kalıcı Tedavi İle Cinsel Hayatınıza Yön Verin!

Ereksiyon Sorunu Nedir, Belirtileri Nelerdir? Erkeklerde İktidarsızlık Problemi Teşhisi ve Tedavisi