İçeriğe geç

İktidarsızlık Kalp Krizlerini Öngörüyor

İktidarsızlık, kalp krizi alarmı veriyor olabilir mi?

60 yaşın üzerindeki erkeklerin ereksiyonları sürdürmekte zorluk çekmesi yaygındır.  2005 yılında yapılan bir araştırmaya göre, bu yaştan önce iktidarsız olan erkeklerin kalp krizi riskinin önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

İktidarsızlığın en yaygın nedenleri arterioskleroz ve diyabettir. Daha az yaygın nedenler, düşük erkek hormonu, testosteron veya beyin tümörünü içerir. Bu nedenle 60 yaşından önce iktidarsız olan her erkek doktoruna giderek damar sertliği ve şeker hastalığı için kan testi yaptırmalıdır. Testler kolesterol, homosistein, Lipoprotein A, C-reaktif protein ve HBA1C’yi içermelidir. Ayrıca beyin tümörü testi olan testosteron ve prolaktin için kan testleri yaptırmalıdırlar.

İktidarsız erkeklerin çoğunda damar sertliği veya şeker hastalığı olacağından, uygun ilaçları almaları gerekebilir, ancak kesinlikle egzersiz yapmalı ve kalp krizini önleyici bir diyet izlemelidirler. Tavsiye ettiğim diyet doymuş yağları, kısmen hidrojene yağları ve rafine karbonhidratları kısıtlıyor; ve çok çeşitli meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar, fasulye, fındık ve diğer tohumları içerir.

İktidarsızlık Kalp Krizlerini Öngörüyor

İktidarsızlık Kalp Krizlerini Öngörüyor

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, iktidarsız olan erkeklerin genel sağlığını tehdit eden durumlar olabilir. İktidarsızlığınızın nedenini anladığınızdan emin olun ve vücudunuzun uyarı sinyallerine kulak verin. Ereksiyon işlevi dolaşım ile ilgilidir ve bu önemli ölçüde kalp hastalıkları ve diğer ciddi hastalıkların habercisi olarak vücudunuzun size verdiği sinyal olabilir.

İktidarsızlığın fizyolojik olarak diğer nedenleri ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Beyinde ve omurilikte cinsel organlara uyarı gönderen bölgeleri etkileyen farklı kazalar, cerrahi işlemler, tümörler veya felç.
 • Multipl skleroz da sertleşme sorununa neden olabilir. Bu hastalık, beyindeki ve omurilikteki nöral liflerin izole edici tabakalarını etkiler.
 • Omurilikten penise uyarı gönderen sinirleri etkileyen bazı hasarlar ve hastalıklar.
 • Ateroskleroz, penis bölgesine giden kan damarlarını daraltır ve sertleştirir, bu nedenle penise yeterince kan götüremezler. Bu hastalık yaş veya sağlıksız bir yaşam nedeniyle ortaya çıkabilir.
 • Genellikle belirli hastalıklar, kazalar veya iltihaplanmaların neden olduğu erektil cisimlerin yaralanmaları.
 • Penis bölgesinde veya erkek organda epispadias veya hipospadias gibi konjenital malformasyon.
 • Peyronie hastalığı da sertleşme sorunlarına neden olabilir. Erkek organın anormal bükülmesi ve eğrilikleri ile karakterizedir. Bazı durumlarda bu eğrilikler kanın sertleşme organlarına girmesine izin vermez ve bu da sertleşme sorunlarına neden olur.
 • Penis becerisini çok sıkılaştıran veya esnek olmayan izlere yol açan sünnet.
 • Antidepresanlar ve yüksek tansiyon ilaçları dahil olmak üzere bazı ilaçların alımının neden olduğu yan etkiler.
 • Çinko eksikliği.
 • Çeşitli kalp hastalıkları.
 • Bazen diyabet, cinsel organlara giden sinirlere ve kan damarlarına zarar verebilir ve bu da sertleşme sorunlarına neden olabilir.
 • Hipertansiyon (yüksek tansiyon).
 • Karaciğer ve böbrek hastalıkları.
 • Yanlış sinirsel ve psikolojik işlevlere yol açan aşırı alkol kullanımı ve uyuşturucu kullanımı.

İktidarsızlık Tedavisi

İktidarsızlık için geliştirilen ve hastalığın nedenlerine göre seçilen farklı yöntemler bulunmaktadır. İktidarsızlıktan muzdarip olan bir erkek bu problem ile karşı karşıya kaldığını ortaya çıkartan uzman, sorunun kaynağını ortadan kaldırmaya yönelik bir reçete uygulayarak şikayeti ortadan kaldırmayı hedefler. İktidarsızlık tedavisinde en etkili ve güvenli olan yöntem kuşkusuz Renova Sistemi ile geliştirilen LSWT dir.

Bu yöntem düşük yoğunluklu şok dalgalarının penise bir cihaz yöntemi ile uygulanarak yapılmaktadır. Şok dalgaları penis içi damarsal yapılarının onarılmasını hedefler. Sadece 4 hafta gibi kısa bir zamanda iktidarsızlığı kalıcı olarak yok eder. Uygulama ağrısız, acısız ve yan etkisiz tek tedavi yöntemidir. Günümüzde artık birçok tedavi merkezinde uygulanan bu yöntem birçok erkeğin eski mutlu cinsel yaşantısına geri dönmesini sağladı. Karar verin ve bugün iktidarsızlığınızdan kurtulun.

Doktorunuz sizin için en iyi tedaviye yönlendirecek tek kişidir. Sorununuz hakkında uzman bir doktordan destek almayı ihmal etmeyin. Özellikle kalp hastalığı gibi ciddi hastalıkların habercisi olabilecek iktidarsızlık sorunu hakkında destek almayı ihmal etmeyin.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Erkek İktidarsızlığının Belirtilerini Teşhis Etme ve Başa Çıkma

Etkinliği Kanıtlanmış LSWT İle İktidarsızlığa Son!

Cinsel Organa Kan Basıncı Nasıl Sağlanır?

İktidarsızlık Sorunu Genel Sağlık Sorununuza Uyarı Olabilir!

İktidarsızlık Sorununuzu Hafife Almayın! Karar Verin ve Bugün Sorununuzu Çözün!

Erektil Disfonksiyon Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yan Etki Korkusuna Son! Risksiz Sertleşme Sorunu Tedavisi Artık Çok Kolay!