İçeriğe geç

İktidarsızlık Artık Sorun Olmaktan Çıkıyor!

İktidarsızlık veya erektil disfonksiyon, ne yazık ki, günümüzde çoğu erkeğin savaşmakta olduğu bir sorun haline gelmiştir. Genel olarak iktidarsızlık, yaşlı erkeklerde olan bir sorun olarak düşünülse de, maalesef bulunduğumuz ortam ve yaşam şartları nedeniyle genç erkeklerde de görülebilmektedir.

Yaşlı erkeklerde daha fazla görülmesinin nedeni fizyolojik rahatsızlıklar olmakla birlikte, genç erkeklerde daha çok psikolojik sorunlardan kaynaklanmaktadır. İktidarsızlık sorunu psikolojik ise bu geçici bir durum olabilir. Ancak fiziksel sorunlardan kaynaklanan bir durum ise mutlaka tedavi edilmelidir.

İktidarsızlık

İktidarsızlık Teşhisi ve Tanı Yöntemleri

İktidarsızlığın belirlenmesi günümüzde bir dizi testlerle yapılmaktadır. Dünya genelinde birçok erkeği etkileyen sertleşme sorunu birçok nedene bağlı olarak yaşanmaktadır. Ereksiyon işlevi, beyin ve hormonları içine alan karmaşık bir ağ sistemiyle işlemektedir. Bu ağ sistemini etkileyen faktörlerin belirlenmesi kişinin  öncelikle sorunu kabullenmesi ve kendine en uygun tedavi şeklini belirlemesi ile gerçekleşir. Bu çok önemli bir adımdır.

Bir ereksiyon sorununun nedenini ararken, doktorlar genellikle bir erkeğin genel sağlık durumunu belirlemek için bir dizi kontrol ve test yapacaktır. Bunlara kan basıncı kontrolü, penis ve testislerin fizik muayenesi ve soruna katkıda bulunabilecek hormon seviyelerini kontrol etmek için çeşitli kan testleri dahildir. Ek olarak, aşağıdaki özel testler gerçekleştirilebilir:

 1. Gece penis şişmesi (NPT) testi. Psikolojik sorunlarla ilgili erektil sorunları olan erkekler uyurken yine de gece ereksiyonlarına sahip olacaktır. NPT testi, bir erkeğin gece boyunca hala normal uyarılma dönemleri yaşayıp yaşamadığını belirleyebilir; Bu durumda psikolojik danışma doğru tedavi yaklaşımı olabilir. Bir erkek uyurken penisin üzerine bir bant kaydırılarak bir NPT testi gerçekleştirilir. Bu testin basit bir versiyonu, penis tıkandığında kopan bir bant içerirken, daha karmaşık bir versiyonu bir kayıt cihazına elektronik impulslar gönderecektir.
 2. İntrakavernozal enjeksiyon testi. Bu test, bir ereksiyona neden olmak için penise erektil bir ilaç enjekte etmeyi içerir. Daha sonra bir doktor, fonksiyon kaybı için fizyolojik bir neden olup olmadığını belirlemek için ereksiyonun sertliğini ve süresini ölçecektir.
 3. Doppler ultrason testi. Bu test, kan akışının hızını ve yönünü tespit etmek için penis üzerinden geçirilen özel bir ultrason tarayıcı kullanır. Bir intrakavernozal enjeksiyon ile birlikte kullanılabilir ve normal kan akışını engelleyen tıkanıklıklar veya diğer dolaşım sorunları olup olmadığını belirleyebilir.

Ayrıca doktorunuz tarafından size bazı özel sorular sorulabilir:

 • Son 4 hafta içindeki cinsel faaliyetleriniz sırasında peniste sertleşme ne sıklıkla oldu?
 • Son 4 hafta icindeki cinsel uyarılmayla oluşan sertleşmelerin ne kadarlık bir kısmı cinsel ilişkiyi sağlayacak düzeydeydi?
 • Son 4 hafta icindeki cinsel ilişki* girişimlerinde hazneye giriş (duhul) ne sıklıkla mumkun oldu?
 • Son 4 hafta icindeki cinsel ilişkiler sırasındaki sertliği ne sıklıkla devam ettirebildiniz?
 • Son 4 hafta icindeki cinsel ilişkileri tamamlamak için sertleşmeyi sürdürmekte ne kadar zorlandınız?
 • Son 4 hafta icinde sertleşmeyi sağlama ve devam ettirme konusunda kendinize güveninizi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu test ve tanı işlemine göre doktorunuz size en uygun tedaviyi verecektir.

İktidarsızlık Tedavisinde En Etkili ve Güvenilir Yöntem

İktidarsızlık tedavisinde en etkili ve güvenilir olan yöntem kuşkusuz LSWT (Lineer Shockwawe Terapy) teknolojisidir. Bu tedavi yöntemi Renova Sistemi ile geliştirilen penise düşük yoğunluklu şok dalgaları gönderilerek organda yeni damarsal yapılar oluşturulması ve mevcut damarlardaki kanlanmanın artmasını sağlayan tedavi yöntemidir.
Bu tedavi özel bir cihazda bulunan bir başlığa organı temas ettirerek yapılır. Bu dalgaların uygulanması sırasında kişi her hangi bir ağrı, sızı ya da yanma hissetmemektedir. Bu tedavi yöntemi dünyada yaklaşık üç senedir uygulanmakta ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır.
Ülkemizde de artık bu tedavi yöntemi ile hastalarda görülen iktidarsızlık sorunu kalıcı olarak tedavi
edilmektedir.

Bu tedavi ile;

 • Yan etki yoktur.
 • Ağrı ve acı yoktur.
 • Anesteziye gerek yoktur.
 • Hastane yatışına gerek yoktur.
 • Uygulama sonrası hasta günlük yaşantısına rahatlıkla dönebilir.
 • Sadece 4 seansta kalıcı çözüm amaçlanır.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Sertleşme Sorunları İçin Devrim Yaratan Tedavi

Gaziantep Sertleşme Sorunu Tedavisi

Adana Sertleşme Sorunu Tedavisi

Antalya Sertleşme Sorunu Tedavisi

İzmir Sertleşme Sorunu Tedavisi

İstanbul Sertleşme Sorunu Tedavisi

Ankara Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme Sorunu Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Renova Elektromanyetik Özellikli ED Tedavi Cihazı

Çözümünüz, LSWT tedavisi olabilir mi?

Erektil Disfonksiyon Ve LSWT Tedavisi