Etkinliği Kanıtlanmış LSWT İle İktidarsızlığa Son!

Etkinliği Kanıtlanmış LSWT İle İktidarsızlığa Son! LSWT nedir? Sertleşme sorununu nasıl çözer? Güvenli ve etkin midir? Bu yazımızda LSWT ile sertleşme sorunu olan erkeklerin en çok sorduğu soruları yanıtlıyor olacağız.

Erkekler için sertleşme sorunu oldukça can sıkıcı bir durum olabilir. Bu konu hakkında konuşmak pek çok insan için utanç vericidir ve çoğu erkek internet yardımı ile kendi kendine çözüm aramaktadır. Unutulmaması gereken önemli nokta bu sorunu yaşayan bir çok erkek vardır ve doğru yardım almak oldukça etkindir. Sertleşme sorunları sadece cinsel yaşantınızı etkileyen bir durum olmayabilir. Genel sağlığınız hakkında ciddi ip uçları veriyor olabilir ve uzman doktor kontrolünde probleminizin nerden kaynaklandığını tespit etmek oldukça etkin bir rol oynar.

Sertleşme sorununu çözmek istiyorsanız, bu yazımız size yol gösterici olacaktır. İktidarsızlık için LSWT tedavisi sadece en etkin yöntem değil, aynı zamanda vücudunuz için en güvenli yöntemdir. Hiçbir yan etkisi yoktur.

Bilindiği gibi sertleşme sorunu bir erkeğin cinsel performans için yeterli sertliğe ulaşamaması veya cinsel işlev sırasında sertliğini sürdürememesi anlamına gelir. Sertleşme sorununun bir çok nedeni vardır. Öncelikle bu nedenlere göz atalım;

 • ED’nin en yaygın 4 nedeni diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve sigaradır. Bunların hepsi bir şekilde aterosklerotik değişikliklere ve/veya vasküler hasara neden olur. Bir erkeğin ED’sinin en sık nedeni, penisi besleyen kan damarlarındaki vasküler hasar veya hasardır.
 • Prostattaki çoğu ameliyat, radyasyon ve prosedür, penisi besleyen sinirlerde ve kan damarlarında bir miktar travmaya veya hasara neden olarak, genellikle Erektil Disfonksiyona neden olur.
 • Birçok ilaç ED ile sonuçlanır. Bir erkeğin kasık veya pelvisindeki bazı yaralanmalar ED’ye neden olabilir.
 • Depresyon ve anksiyete gibi psikolojik sorunlar da özellikle genç erkeklerde ED’ye neden olabilir.
 • Felç, beyin veya omurilik yaralanmaları ve Alzheimer hastalığı, multipl skleroz ve Parkinson hastalığı gibi sinir bozuklukları olan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Uyku apnesi veya uyku bozukluğu olan veya çocukken cinsel istismara uğramış erkeklerde genellikle erektil disfonksiyon görülür.
 • Erken boşalmadan rahatsız olan erkekler bazen bir dereceye kadar ED’ye neden olacak kadar yüksek bir kaygı düzeyine sahiptir.
 • Obez, sedanter, sigara içen ve uyuşturucu kullanan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Dar bir koltukta çok miktarda bisiklet süren erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Düşük testosteron veya diğer hormonal anormallikleri olan erkeklerde sıklıkla ED vardır.
 • Penis kullanımla gelişir. Uzun süre cinsel olarak aktif olmayan erkeklerde – kötü evlilik, eş yok, cezaevi – daha yüksek ED insidansı var.
Etkinliği Kanıtlanmış LSWT İle İktidarsızlığa Son!

Sertleşme Sorunu Nasıl Tespit Edilir?

Bir ereksiyon sorununun nedenini ararken, doktorlar genellikle bir erkeğin genel sağlık durumunu belirlemek için bir dizi kontrol ve test yapacaktır. Bunlara kan basıncı kontrolü, penis ve testislerin fizik muayenesi ve soruna katkıda bulunabilecek hormon seviyelerini kontrol etmek için çeşitli kan testleri dahildir. Ek olarak, aşağıdaki özel testler gerçekleştirilebilir:

1) Gece penis şişmesi (NPT) testi. Psikolojik sorunlarla ilgili erektil sorunları olan erkekler uyurken yine de gece ereksiyonlarına sahip olacaktır. NPT testi, bir erkeğin gece boyunca hala normal uyarılma dönemleri yaşayıp yaşamadığını belirleyebilir; Bu durumda psikolojik danışma doğru tedavi yaklaşımı olabilir. Bir erkek uyurken penisin üzerine bir bant kaydırılarak bir NPT testi gerçekleştirilir. Bu testin basit bir versiyonu, penis tıkandığında kopan bir bant içerirken, daha karmaşık bir versiyonu bir kayıt cihazına elektronik impulslar gönderecektir.

2) İntrakavernozal enjeksiyon testi. Bu test, bir ereksiyona neden olmak için penise erektil bir ilaç enjekte etmeyi içerir. Daha sonra bir doktor, fonksiyon kaybı için fizyolojik bir neden olup olmadığını belirlemek için ereksiyonun sertliğini ve süresini ölçecektir.

3) Doppler ultrason testi. Bu test, kan akışının hızını ve yönünü tespit etmek için penis üzerinden geçirilen özel bir ultrason tarayıcı kullanır. Bir intrakavernozal enjeksiyon ile birlikte kullanılabilir ve normal kan akışını engelleyen tıkanıklıklar veya diğer dolaşım sorunları olup olmadığını belirleyebilir.

Etkinliği Kanıtlanmış LSWT İktidarsızlığı Nasıl Çözer?

LSWT tedavisi, düşük yoğunluklu şok dalgaları ile organda yeni damarsal yapılar oluşturulması ve mevcut damarlardaki kanlanmanın artmasını sağlayan tedavi yöntemidir.
Bu tedavi özel bir cihazda bulunan bir başlığa organı temas ettirerek yapılır. Bu dalgaların uygulanması sırasında kişi her hangi bir ağrı, sızı ya da yanma hissetmemektedir. Bu tedavi yöntemi dünyada yaklaşık üç senedir uygulanmakta ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır.
Ülkemizde de artık bu tedavi yöntemi ile hastalarda görülen sertleşme sorun kalıcı olarak tedavi
eden en etkin sistemdir. Unutmayınız ki hekiminiz yaptığı değerlendirmeler sonucunda sizin hangi tedavin seçeneği için uygun olduğunuza karar verecek tek kişidir.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Cinsel Organa Kan Basıncı Nasıl Sağlanır?

İktidarsızlık Sorunu Genel Sağlık Sorununuza Uyarı Olabilir!