İçeriğe geç

Ereksiyon Nedir? Ereksiyon Sorunları Neden Olur? Etkinliği Kanıtlanmış Ereksiyon Sorunları Tedavisi

Ereksiyon Nedir?

Ereksiyon süreci beyinde başlar. Cinsel uyarılma ile başlar ve sonunda penisinize kadar inen bir etkiyi tetikler. Bu çok karmaşık bir süreçtir, yani süreç boyunca herhangi bir zamanda bir problemin ortaya çıkma ihtimali vardır.

Bahsettiğim gibi, ereksiyonun ilk adımı beyinde başlar. Bir sonraki adım, uyarılmanın gerçekleştiğine dair beyindeki sinyaldir. Bu noktada sinir sisteminiz vücudunuzun pelvik bölgesine bir sinyal gönderir ve ardından penisinizdeki kan damarlarına nitrik oksit salınımına neden olur.

Bu nitrik oksit daha sonra kan damarlarınızı genişletir ve penisinize daha fazla kan akışının ulaşmasına neden olur. Bu noktada, penisinizdeki kan penisinizin 3 ana odasını doldurur: Corpora Cavernosa ve Corpus Spongiosum. Bu 3 odacık gerilir ve penisiniz kanla sertleşir ve ardından erekte hale gelir. Penisiniz tamamen dikleştiğinde, penisinizdeki nitrik oksit seviyeleri düşecektir. Bu noktada, 3 ana odacığınız sıkışacak ve penisinizde kan sıkışacak ve size dik bir görünüm kazandıracaktır.

İlişki bittikten ve boşalma yaşadıktan sonra penisinizden hızla kan çıkmaya başlar ve penisinizin erekte olması kaybolur. Penisinizdeki 3 ana oda normal boyutlarına döner ve penisinizdeki tüm kan kaybolur. Bu, penisinizin tekrar yumuşadığı ve sarkık bir durumda olduğu zamandır.

Ereksiyon Sorunları Neden Olur?

İktidarsızlık, bir erkeğin ereksiyon sağlayamadığı veya sürdüremediği, tekrarlayan ve kalıcı bir sorundur. İktidarsızlık gibi kalıcı bir sorun çeşitli koşullardan kaynaklanıyorsa mutlaka doktorunuza danışmanız faydalı olacaktır.

Çoğu erkek erektil disfonksiyon hakkında konuşmaktan hoşlanmaz. Çoğu erkek, profesyonel yardım aramak yerine, pes edip yardım arayana kadar bununla kendi başlarına başa çıkmaya çalışır. Bu, tedavi için bazı zararlı ilaçların kullanılmasına yol açar. Erektil disfonksiyon için bir dizi tedaviler mevcuttur. Bir erkek iktidarsızlık sorunu tedavisinden önce, ed’nin ne olduğunu ve neye neden olduğunu anlaması gerekir.

İlk etapta ereksiyona neyin neden olduğunu anlarsanız, erektil disfonksiyona neyin neden olduğunu anlamak daha kolaydır. Ereksiyonlara birkaç tetikleyici birlikte neden olur. İlk tetikleyici, duyuların uyarılmasıdır, normalde bu görsel uyarım yoluyla olur, ancak dokunma yoluyla da olabilir. Beyniniz daha sonra penisinize kan göndermek için bir mesaj gönderir. Bu ekstra kan akışı penisin genişlemesine neden olur ki bu da ereksiyonun nedenidir.

Erektil disfonksiyon, bu süreçlerden birinin olması gerektiği gibi çalışmamasıdır. Özellikle prostat çevresindeki sinir hasarı, beyne uyarıların gönderilmesini engelleyebilir, bu başlı başına bir ereksiyonun başlamasını durdurabilir. Tansiyon ilaçları ve hatta dekonjestan gibi bir şey de erektil disfonksiyona neden olabilir.

İktidarszıklık sorununda duygusal faktörler büyük rol oynar. Stres, erektil disfonksiyona neden olabilir, bu nedenle ek performans baskısı olabilir. Bir erkeğin zihni bir kez performans gösterip gösteremeyeceği konusunda endişelendiğinde, birlikte oldukları partnerin tadını çıkarmak yerine bu düşünceyle meşgul olurlar. Bu düşüncelerden sonra zihni tekrar rayına oturtmak zordur. Bu normalde erkeklerin Viagra gibi tehlikeli ilaçlara yönelmesidir.

Özetle ED’nin en yaygın 4 nedeni diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve sigaradır. Bunların hepsi bir şekilde aterosklerotik değişikliklere ve/veya vasküler hasara neden olur. Bir erkeğin ED’sinin en sık nedeni, penisi besleyen kan damarlarındaki vasküler hasar veya hasardır.

Prostattaki çoğu ameliyat, radyasyon ve prosedür, penisi besleyen sinirlerde ve kan damarlarında bir miktar travmaya veya hasara neden olarak, genellikle Erektil Disfonksiyona neden olur.

Birçok ilaç ED ile sonuçlanır. Bir erkeğin kasık veya pelvisindeki bazı yaralanmalar ED’ye neden olabilir.

Depresyon ve anksiyete gibi psikolojik sorunlar da özellikle genç erkeklerde ED’ye neden olabilir.

Felç, beyin veya omurilik yaralanmaları ve Alzheimer hastalığı, multipl skleroz ve Parkinson hastalığı gibi sinir bozuklukları olan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.

Uyku apnesi veya uyku bozukluğu olan veya çocukken cinsel istismara uğramış erkeklerde genellikle erektil disfonksiyon görülür.

Erken boşalmadan rahatsız olan erkekler bazen bir dereceye kadar ED’ye neden olacak kadar yüksek bir kaygı düzeyine sahiptir.

Obez, sedanter, sigara içen ve uyuşturucu kullanan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.

Dar bir koltukta çok miktarda bisiklet süren erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.

Düşük testosteron veya diğer hormonal anormallikleri olan erkeklerde sıklıkla ED vardır.

Penis kullanımla gelişir. Uzun süre cinsel olarak aktif olmayan erkeklerde – kötü evlilik, eş yok, cezaevi – daha yüksek ED insidansı var.

ereksiyon

Etkinliği Kanıtlanmış LSWT İle Güvenli Sertleşme Sorunu Tedavisi

LSWT, penise düşük yoğunluklu şok dalga terapisi ile organdaki damarsal yapıların yeniden onarılması uygulamasıdır. Hiçbir yan etkisi yoktur ve uygulama ağrı yada acı hissi de vermez. Sadece 4 seans gibi kısa bir sürede kalıcı olarak iktidarsızlığı ortadan kaldırır. Renova Sistem LSWT, teknoloji ile gelişen ve oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkaran etkinliği kanıtlanmış tedavidir.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Bitkisel İlaçlar İktidarsızlık Tedavisinde Çözüm Olabilir mi? Ne Kadar Güvenli? En Güvenli İktidarsızlık Tedavisi Nedir?

Yan Etki Sorununa Son! Etkili ve Güvenli Sertleşme Sorunu Tedavisi LSWT İle Tanışın