İçeriğe geç
erkeklerde sertleşme

Erkeklerde Sertleşmeme Sorununa Ne İyi Gelir?

Erkeklerde sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan ilaçlar denince ilk akla internet üzerinden satılan seçenekler gelmektedir. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan sertleşme sağlayıcı ilaçların yan etkileri sebebi ile önemli sağlık sorunlarına yol açtığı bilinmekte, bahsedilen ilaçların yanlış kullanımı her yıl çok sayıda insanın ölümüne yol açabilmektedir. Uzman doktor tarafından uygulanan tedavi yöntemi paralelinde kullanılan iktidarsızlık tedavisi ilaçları ile sertleşme sorunu problemini nedenine bağlı olarak kaldırmakta etkili sonuçlar alınabilmekte ve tedavinin ilk basamağı olarak ilaçlı tedavi tıp dünyasında kabul görmektedir.

Kimler İktidarsızlık Tedavisi İlaçları Kullanır?

İktidarsızlık ilacı kullanabilecek kişiler için yapılacak kıstas, şikayet sahibinin genel sağlık durumu ile ilişkilidir. Doktor tarafından verilmesi gereken sertleşmeye iyi gelen ilaçlar, aşağıda belirtilen kişiler için risk teşkil etmektedir:

 • Kardiyak bozukluğu olan kişiler
 • Son 6 aylık dönemde miyokart enfarktüsü geçirmiş kişiler
 • Ciddi derecede karaciğer ve böbrek yetmezliği olan kişiler
 • Tavukkarası hastası (Retinitis pigmentosası) olan kişiler
 • Bazı viral hastalıklar sebebi ile ilaç kullanan kişiler

Erkeklerde Sertleşme Sorunu Tedavisinde Kullanılan İlaçlar Nelerdir?

Erkeklerde sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan ilaçlar peniste kanlanmayı artırıcı etkiye sahiptir. Şikayet sahiplerinin bu noktada odaklanması gereken konu sertleşmeyi sağlayan ilaç isimleri değil, ilaçların içeriğinde etken maddeler olmalıdır. Erkeklerde sertleşme sorunu tedavisinin ilk adımında kullanılan ilaçlarda bulunan etken maddeler şunlardır:

 • Avanafil
 • Lodenafil
 • Mirodenafil
 • Sildenafil
 • Tadalafil
 • Udenafil
 • Vardenafil

Sertleşmeyi Sağlayan İlaçların Yan Etkileri Var Mı?

Erkeklerde sertleşme sorunu ilaçlarının yan etkisi riskli grubun dışına kalan şikayet sahipleri için düşük düzeydedir. Yukarıda sıralanan etken maddeleri içeren iktidarsızlık tedavisi ilaçları için benzer yan etkiler gözlendiği bilinmektedir. Bahsedilen yan etkiler şu şekildedir:

 • Baş dönmesi
 • Ateş
 • Terleme
 • Baş, sırt ve bacak kaslarında ağrı
 • Çarpıntı
 • Yüzde kızarıklık
 • İştahsızlık
 • Görme bozukluğu
erkeklerde sertleşme

İnternet Üzerinden Satılan İktidarsızlık İlaçlarını Kullanmanın Sakıncaları Nelerdir?

İnternetten satılan iktidarsızlık ilaçlarının riskleri oldukça yüksektir ve maalesef ki tüm dünyada bu ilaçların kullanımına gösterilen rağbet halen devam etmektedir. Bahsedilen ilaçların henüz içeriğinde bulunan etken maddeler bile tam olarak bilinmezken, zararlı toksik içerdikleri bilinen bir gerçektir. Güvenilirlik testinden geçemeyen bahsedilen ilaçlar beklentiyi karşılayamadığı gibi farklı sağlık problemi oluşturma potansiyeli barındırmaktadır. Ek olarak;  eczanede satılan cinsel gücü artıran ilaçlar her ne kadar güvenilir bir satış noktası üzerinden temin edilse de kişinin sağlık geçmişi bilinmeden ve doktor önerisi alınmadan kullanımı, ölüme varan sonuçlar doğurabilmektedir.

İktidarsızlık İlaçla Tedavi Edilebilir Mi?

İktidarsızlıkta ilaçla tedavi yukarıda bahsettiğimiz gibi şikayetin çözümü için tercih edilen tedavinin ilk basamağını oluşturur. İlaçların kullanım sonrası olumlu yönde etki ettiği bilinse de alınan etki kısa süreli olabilmektedir. Uygulanan tedavilerden edinilen tecrübelere göre içeriğinde Vardenil ve Sildenafil etken maddesi bulunan ilaçlar hızlı etki gösterirken daha az etki etme süresine sahiptir. Tadafil ve Avanafil içeren ilaçların ise daha geç ereksiyon sağlarken, daha etkili olduğu kayıt edilmiştir.

İktidarsızlık Tedavisinde Alternatif Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

İktidarsızlık tedavisine yönelik uygulanan alternatif tedaviler ilaçlı tedavinin devamı olarak uygulanabildiği gibi doğrudan ilk tedavi yöntemi olarak tercih edilebilmektedir. Tedavi ile birlikte sigara, alkol ve uyuşturucu madde kullanımının terk edilmesi önerirken; şikayet sahiplerinin egzersize ağırlık vererek sorunu daha kısa sürelerde aşabildikleri bilinmektedir. Bu süreçte beslenme listelerine ereksiyon sağlayıcı besinlerin girmesi tavsiye edilirken, vakum cihazı ve şok tedavisi gibi daha etkili tedavi yöntemlerinden destek alınabilmektedir.

Erkeklerde sertleşme sorunu tedavilerinde klasik LSWT tedavi yöntemlerinden farklı olarak geliştirilen Renova Sistemi, en etkili tedavi yöntemi olarak erkeklerde sertleşme sorununda tercih edilmektedir. 4 haftalık bir süreçte iktidarsızlık şikayetini tedavi edebilen Renova Sistemi, ağrısız ve yan etkisiz bir tedavi yöntemidir. İktidarsızlık tedavisi ilaçları ile birlikte uygulanabilen bu tedavi yöntemi, ilaç tedavisine gerek duyulmadan sertleşme sorununu ortadan kaldırabilmektedir.

Uygulama ağrısız ve acısızdır. Hiçbir yan etkisi olmadığı için en güvenli ve etkili tedavi yöntemidir. Bu tedavi sayesinde hasta kalıcı olarak sertleşme sorununa çare bulabilir. Ülkemizde de artık bu tedavi yöntemi ile hastalarda görülen sertleşme sorun kalıcı olarak tedavi edilmektedir.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

İktidarsızlık Sorunu Hızlı ve Etkili Şok Dalga Terapisi İle Kalıcı Tedavi

Ereksiyon Bozukluğu Nedenleri ve Hızlı Tedavi Yöntemi