İçeriğe geç

Erkeklerde Sertleşme Sorunu Nasıl Anlaşılır? Ereksiyon Sorunu Türleri ve En Güvenilir Tedavi İle Kalıcı Çözüm

Erkeklerde sertleşme sorunu, dünya çapındaki erkek nüfusunun yaklaşık yüzde 2’sini etkiler. Erkek iktidarsızlığının başlangıcı, daha derin bir şeyin belirtisi olabilir veya olmayabilir, ancak buna sahip erkekler için hala büyük bir endişe kaynağıdır.

Erkeklerde sertleşme sorunu neden bu kadar önemli? Bunun nedeni, ereksiyon sorunlarının bir erkeğin benlik saygısı için bir tehdit oluşturmasıdır. Çoğu erkek ereksiyon problemi ya uzun süreli ya da geçici olabilir. Her ne ise, erkek iktidarsızlığından muzdarip olanlar için utanç verici bir konudur. İyi haber şu ki, erkek iktidarsızlığını tedavi etmenin etkili ve güvenilir bir yolu var. LSWT, günümüzde kullanılan en güvenilir, yan etkisiz, etkinliği kanıtlanmış, etkili ve kalıcı erkeklerde sertleşme sorunu tedavisidir.

Erkeklerde Sertleşme Sorunu Nedenleri

Beyniniz, sinirleriniz, hormonlarınız ve kan damarlarınız birbirleriyle etkileşime girdikten sonra bir ereksiyon meydana gelir, böylece penisin erektil dokusuna yeterli kan girebilir. Erkeklerde sertleşme sorunu, bu sürece müdahale eden bir şey olduğunda ortaya çıkar.

 • Erkeklerde sertleşme sorununun en yaygın 4 nedeni diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve sigaradır. Bunların hepsi bir şekilde aterosklerotik değişikliklere ve/veya vasküler hasara neden olur. Bir erkeğin ED’sinin en sık nedeni, penisi besleyen kan damarlarındaki vasküler hasar veya hasardır.
 • Prostattaki çoğu ameliyat, radyasyon ve prosedür, penisi besleyen sinirlerde ve kan damarlarında bir miktar travmaya veya hasara neden olarak, genellikle Erektil Disfonksiyona neden olur.
 • Birçok ilaç ED ile sonuçlanır. Bir erkeğin kasık veya pelvisindeki bazı yaralanmalar ED’ye neden olabilir.
 • Depresyon ve anksiyete gibi psikolojik sorunlar da özellikle genç erkeklerde ED’ye neden olabilir.
 • Felç, beyin veya omurilik yaralanmaları ve Alzheimer hastalığı, multipl skleroz ve Parkinson hastalığı gibi sinir bozuklukları olan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Uyku apnesi veya uyku bozukluğu olan veya çocukken cinsel istismara uğramış erkeklerde genellikle erektil disfonksiyon görülür.
 • Erken boşalmadan rahatsız olan erkekler bazen bir dereceye kadar ED’ye neden olacak kadar yüksek bir kaygı düzeyine sahiptir.
 • Obez, sedanter, sigara içen ve uyuşturucu kullanan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Dar bir koltukta çok miktarda bisiklet süren erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Düşük testosteron veya diğer hormonal anormallikleri olan erkeklerde sıklıkla ED vardır.
 • Penis kullanımla gelişir. Uzun süre cinsel olarak aktif olmayan erkeklerde – kötü evlilik, eş yok, cezaevi – daha yüksek ED insidansı var.
erkeklerde sertleşme sorunu

Sertleşme Sorunu Türleri

Venojenik Bu tip erkek iktidarsızlık sorunu , erkeğin penisindeki damarların kan sızdırması ve sert ereksiyon oluşumunu engellemesi durumunda ortaya çıkar. Genel olarak, damarlar neredeyse tamamen kilitlenir ve penisten çok az kan gelir veya hiç kan gelmez. Bu semptom, tüm erkek iktidarsızlık sorunu vakalarının yarısından fazlasını oluşturur. Araştırmalara göre, bazı erkekler doğuştan venojenik iktidarsızlığa sahip olabilir ve yetişkinliklerinde hiç sert bir ereksiyon yaşamamış olabilir. Bazı iktidarsızlık vakaları yıllarca normal cinsellikten sonra gelişebilir.

Diyabetik İktidarsızlık, diyabetik kişiler tarafından yaygın olarak yaşanır ve tüm şeker hastalarının yaklaşık %50’si iktidarsızdır. Diyabetten iktidarsız olan erkekler her ay ve her ay tedavi görmeli, ilgili doktor HBA1C adlı bir kan testi veya fruktozamin adı verilen başka bir kan testi yapmalıdır. HBA1C’nin tolere edilebilir sonuçtan daha büyük olduğu her seferinde, doktor hastanın ilacını ve diyetini değiştirmelidir.

Nörojenik Erkeğin penisini besleyen sinir çok hassas bir dokudur ve impulsların iyi bir şekilde iletilmesidir. Pek çok şey penisin sinir beslemesini etkileyebilir, buna sırt, pelvik veya perinial travma yaralanmaları dahildir.

Psikojenik Bu tip iktidarsızlık, kişinin psikolojik faktör nedeniyle ereksiyon yapamaması durumunda ortaya çıkar.

Arteriojenik Bu tip iktidarsızlık, doğrudan penise kan sağlayan arterler, ereksiyon için gerekli olan yeterli kanı getirmediğinde ortaya çıkabilir. Bu, bir arter daraldığında ortaya çıkar. Bu tip yaşlılar, şeker hastaları ve yüksek tansiyon sorunu olanlar için yaygındır. Bu tip, arterde pıhtı benzeri bir maddenin gelişmesine neden olan o arter bölgesinde sürtünmeyi sürdüren bisiklet sürücüleri için de çok yaygındır.

Hormonal Bu tip, kişinin kanında baskın bir testosteron ve östrojen dengesizliği olduğunda ortaya çıkar. Bu tip, tüm iktidarsızlık vakalarının yaklaşık %5’ini oluşturur; bu durum ereksiyonun kalitesinden çok öncelikle libidoyu etkiler.

LSWT, şok dalga tedavisi olarak bilinen, Renova Sistem yeni nesil erkeklerde sertleşme sorununu kalıcı olarak tedavi eden tedavi şeklidir. Etkinliği kanıtlanmış en başarılı tedavi şeklidir.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Sertleşme Sorununa Neden Olan İlaçlar Nelerdir? Sertleşme Sorununa En Etkili Tedavi Nedir?

Ereksiyon İlaçlarına Alternatif Sertleşme Sorununa En Güvenli Cevap: LSWT