İçeriğe geç

Erkek İktidarsızlığı Nedenleri ve Tedavisi

Erkek iktidarsızlığı sorununda üstünlük sağlamanın en etkili ve uzun vadeli yolunu bilmek ister misiniz?

Erkek iktidarsızlığı veya erektil disfonksiyon, erkeğin kısmen veya tamamen penil ereksiyon oluşturamamasıdır. Geleneksel tıpta iktidarsızlık, organik veya yapısal nedenler ve işlevsel veya psikolojik nedenler olarak ikiye ayrılır. Bununla birlikte, pratikte, genellikle çeşitli etkilerin bir kombinasyonudur ve birkaç vaka yalnızca tamamen fiziksel nedenlere veya hastalığa bağlıdır.

İktidarsızlık ayrıca bir sinir sistemi hastalığı (militus diyabetine veya omurilik sorununa sekonder) veya tiroid bezinin aşırı veya az çalışması gibi ciddi endokrin bozukluğunun bir sonucu olarak da ortaya çıkabilir. Bir başka olası neden, vücudun alt kısmında zayıf kan dolaşımına yol açan periferik arter hastalığıdır.

Duygusal sorunların varlığını inkar eden veya bunlarla yüzleşmekte güçlük çeken erkeklerde, yukarıdaki olası fiziksel nedenler, nadir olmakla birlikte, başka bir neden bulunmazsa kabul edilebilir.

Psikolojik sorunları göz önünde bulundurmak önemlidir. Birçok erkekte, özellikle 21. yüzyılda bu gün ve yaşta, erkeğin uygun zamanda veya ‘istek üzerine’ ereksiyon üretme yeteneği konusunda endişe duyabileceği ek bir ‘performans kaygısı’ sorunu vardır.

Uyku sırasında meydana gelen ereksiyonlar belki güven vericidir ve bir erkeğin iktidarsızlık sorununun fiziksel bir kökenden çok psikolojik olduğunu doğrular. Genç erkeklerin sabah ilk uyandıklarında ereksiyon olur – bu, doğanın orijinal olarak tasarladığı gibi, erkek cinsel sağlığının iyi olduğunun doğal bir işaretidir.

Erkek iktidarsızlığının yaygın bir nedeni, reçeteli ilaçların etkileridir. Ek olarak, esrar ve alkol gibi eğlence amaçlı uyuşturucuların uzun süreli kullanımı ereksiyon üretememeye yol açabilir. Yine bu ilaçların kullanımı, ‘ikincil’ iktidarsızlık sorununu çözmek için öncelikle ele alınması gereken psikolojik sorunlara işaret ediyor.

erkek iktidarsızlığı

Erkek İktidarsızlığına Neden Olan İlaçlar Nelerdir?

Diğer tıbbi sorunlarınız için aldığınız ilaçlar, sertleşme bozukluğunuzun oluşmasından sorumlu olabilir. Bu ilaçların temel amacı, sizi belirli tür rahatsızlıklardan tedavi etmek olsa da, işin gerçeği, bu ilaçların bazen üreme sağlığınızda bazı olumsuz yan etkilere neden olabilmesidir. Bunlar ayrıca testosteron seviyenizdeki ve kan dolaşımınızdaki değişikliği tetikleyebilir; aynı zamanda sinirlerinize ve tabii ki erektil disfonksiyon riskine maruz kalmanın artmasına da zarar verebilir.

Erkek iktidarsızlığından muzdaripseniz, erektil disfonksiyona neden olan tüm ilaçlardan uzak durmanız akıllıca olacaktır. Bunu yaparak sadece hayatınızı kurtarmakla kalmayacak, aynı zamanda uzun vadede seks hayatınızdan da keyif almanızı sağlayacaktır. Sertleşme bozukluğuna neden olan ilaçlar listesinde ilk sırada hafif hipertansiyon tedavisinde kullanılan antihipertansif ilaçlar yer alır. Bir araştırmaya göre ED, antihipertansif ilaçların olumsuz yan etkilerinden biridir. Antihipertansif ilaçlar genellikle sadece erkeklerde değil, kadınlarda da libido azalmasıyla bağlantılıdır. Erkek hormonlarının seviyesindeki düşüş – testosteron, olumsuz bir göstergedir ve muhtemelen birini büyük ölçüde etkiler ve erektil disfonksiyona neden olur. Erkek iktidarsızlığına neden olan ilaçlara ek olarak, her türlü idrar söktürücü ilaç vardır, çünkü bu ilaçlar aynı zamanda kan basıncını düşürmek için de kullanılır. Diüretikler, sisteminizdeki kan akışını önemli ölçüde azaltabilir ve bu da erektil disfonksiyona neden olabilir.

Prozac gibi antidepresan ve anksiyete ilaçları ve antiepileptik ilaçlar da erkeklerde erektil disfonksiyona neden olan diğer iki ilaçtır. Bu ilaçların hoş olmayan yan etkilerinden biri de cinsel sorunlardır. Ayrıca her türlü nörolojik hastalığın tedavisinde kullanılan her türlü ilacın, beyni ve nörotransmitterlerini normal işlevlerini yerine getirmesini engellediği için hastanın cinsel yönünü olumsuz etkilediği söylenmektedir.

Erkek iktidarsızlığına neden olan diğer ilaçlar, amfetaminler, barbitüratlar, metadon, nikotin gibi sıklıkla yanlış kullanılan ilaçları ve ayrıca afyon ve kokain içeren güçlü ilaçları içerir. Bu ilaçların uygunsuz kullanımı sadece kişinin merkezi sinir sistemine zarar vermekle kalmayacak, aynı zamanda kanın vücudun en küçük damarlarına bile akmasında çok önemli olan kan damarlarını da bozarak kalıcı sonuçlara yol açabilecektir. erektil disfonksiyon.

Erektil disfonksiyona neden olan antihistaminik ilaçlar grubuna ait yaygın terimlerden bazıları “benadryl, vistaril, antivert ve phenergan”dır. Kadınlar bu ilaçlardan herhangi birini kullandıklarında, kolay ve ağrılı olmayan cinsel aktivite için önemli olan vajinal yağlamada eksiklik yaşarlar. Bu ilaçların erkekler üzerindeki etkisi, kadınlarda yarattığı etkilere çok benzer.

Erkek iktidarsızlığına neden olan diğer ilaçlar, bahsedilen diğer ilaçlar gibi testosteron seviyesinde değişikliğe neden olabilen “dilantin, mysoline, luminal ve tegretol” gibi antikonvülzan ilaçlardır. Ayrıca erkeklerde cinsel fantezi ve arzuyu azaltabilir. erektil disfonksiyonun ana belirtileridir.

Erkek iktidarsızlığına katkıda bulunabilecek/olabilecek reçeteli ilaçlar şunları içerebilir:

  • Beta-blokerler, Diüretikler, Vazodilatörler, Adrenerjik Nöron Blokerleri – Kardiyovasküler Sistem için
  • Simetidin /Ranitidin – Gastro-Bağırsak Sistemi için
  • Anti-Parkinson ilaçları, Antikolinerjikler – Merkezi Sinir Sistemi için
  • Lityum, Barbitüratlar, Anti-depresanlar, Opiatlar, Fenotiyazinler, Benzodiazepinler – Psikolojik bozukluklar için.
  • İmmünosupresanlar, Kanser Kemoterapisi -Bağışıklık Sistemi İçin.

Açıklandığı gibi, iktidarsızlığın kesin nedenini belirlemek ve onu tedavi etmek gerçekten zordur. Geleneksel yoldan gidebilir – ve geleneksel sonuçlar elde edebilirsiniz – uzun süreli kalıcı sonuçlar yerine daha sık kısa ve iptal edilmiş sonuçlarla. Ve çoğu zaman yan etkilerle, genellikle bir süre sonra ve çoğu zaman asıl şaşırtıcı sebebini çözemeyen kişi.

Bütüncül bir Yaklaşım – Oryantal, Ayurvedik, Geleneksel Çin Tıbbı, Homeopati, Bitkibilim, Akupunktur, Görselleştirme – iyi bir ücretsiz yol olacaktır. Naturopatik yaklaşım, bedeni ve zihni doğal yollar ve araçlar kullanarak destekler ve ‘Doğa’nın tüm sonsuz bilgeliği ile işini yapmasına izin verir – sonuçta en iyisini bilir.

Ancak, ücretsiz rotayı kullanırken hızlı düzeltmelerin olmadığı vurgulanmalıdır. Zaman… ve azim ve sağlık ve esenlik için bütünsel bir tutum gerektirir. Ancak sonuçlar, kalıcı faydalar elde etmenizdir.

Bu yaklaşımla el ele giden birçok sağlık ürünü ve gıda takviyesi vardır. Her gün küçük bir adım, doğal olarak ve kademeli olarak çok ilerlemeye yol açacaktır.

Uzun vadeli erkek sağlığınıza iyi bakmak istiyorsanız ve kalıcı – uzun vadeli, yan etkisiz sonuçlar istiyorsanız, hemen Renova Sistem şok dalga tedavisi ile tanışın.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

İktidarsızlık Sorunu Hakkında Doktorunuzu Ne Zaman Görmelisiniz?

Erkeklerde Sertleşme Sorunu Nasıl Anlaşılır? Ereksiyon Sorunu Türleri ve En Güvenilir Tedavi İle Kalıcı Çözüm