İçeriğe geç

Erkek İktidarsızlığına En Hızlı Çözüm Nedir?

Erkek iktidarsızlığı, ED olarak da bilinen erektil disfonksiyon veya sertleşme sorunu, bir erkeğin normal bir cinsel ilişkinin parçası olarak tatmin edici cinsel ilişki için yeterli bir penil ereksiyona ulaşamaması ve/veya bunu sürdürememesi durumunu tanımlar.

Erkek iktidarsızlığı, erkeklerin %50’sinden fazlasını bir dereceye kadar etkileyen çok yaygın bir durumdur. 40-70 yaşlarındaki erkeklerin yarısı bu durumu bir dereceye kadar yaşamıştır, ancak çok azı doktorlarından yardım istemektedir.

Çoğu uzman, “erkek iktidarsızlığı” teriminin aşağılayıcı bir tabir olduğu için artık kullanılmaması gerektiğine ve kullanımının erektil disfonksiyonu olan erkeklerde psikolojik sıkıntı semptomlarını artırmaya yardımcı olabileceğine inanmaktadır. Ek olarak, “erektil disfonksiyon” tanısı, çok nadir görülen bir erektil disfonksiyon epizodundan neredeyse tamamen penil ereksiyon kaybına kadar tüm semptom spektrumunu kapsar.

Hastalar, erektil disfonksiyon semptomlarında, “Her zaman tam sertleşme sorunu yaşıyorum” ile “Yalnızca ara sıra bir sorunum var” arasında büyük farklılıklar gösterir. Hangi tedavinin sizin için en uygun olduğuna karar vermede önemli olan faktör, bunun eşinizle olan ilişkinizi mi yoksa psikolojik sağlığınızı ve iyiliğinizi mi etkileyeceğidir.

Erkek İktidarsızlığına Ne Sebep Olur?

Artan yaşın yanı sıra, hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok sayıda tıbbi durum ve ayrıca ED’ye neden olabilecek çok sayıda reçeteli ilaç vardır. Yeni bir ilaç almaya başladıktan sonra henüz yakın zamanda ED geliştirdiyseniz, ED ilaçları ile tedaviye başlamadan önce bunu doktorunuzla konuşmalısınız, çünkü ilaçtaki bir değişiklik genellikle sorunu çözebilir. Bunun dışında;

 • Erkek iktidarsızlığının en yaygın 4 nedeni diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve sigaradır. Bunların hepsi bir şekilde aterosklerotik değişikliklere ve/veya vasküler hasara neden olur. Bir erkeğin ED’sinin en sık nedeni, penisi besleyen kan damarlarındaki vasküler hasar veya hasardır.
 • Prostattaki çoğu ameliyat, radyasyon ve prosedür, penisi besleyen sinirlerde ve kan damarlarında bir miktar travmaya veya hasara neden olarak, genellikle Erektil Disfonksiyona neden olur.
 • Birçok ilaç ED ile sonuçlanır. Bir erkeğin kasık veya pelvisindeki bazı yaralanmalar ED’ye neden olabilir.
 • Depresyon ve anksiyete gibi psikolojik sorunlar da özellikle genç erkeklerde ED’ye neden olabilir.
 • Felç, beyin veya omurilik yaralanmaları ve Alzheimer hastalığı, multipl skleroz ve Parkinson hastalığı gibi sinir bozuklukları olan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Uyku apnesi veya uyku bozukluğu olan veya çocukken cinsel istismara uğramış erkeklerde genellikle erektil disfonksiyon görülür.
 • Erken boşalmadan rahatsız olan erkekler bazen bir dereceye kadar ED’ye neden olacak kadar yüksek bir kaygı düzeyine sahiptir.
 • Obez, sedanter, sigara içen ve uyuşturucu kullanan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Dar bir koltukta çok miktarda bisiklet süren erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Düşük testosteron veya diğer hormonal anormallikleri olan erkeklerde sıklıkla ED vardır.
 • Penis kullanımla gelişir. Uzun süre cinsel olarak aktif olmayan erkeklerde – kötü evlilik, eş yok, cezaevi – daha yüksek ED insidansı var.
erkek iktidarsızlığı

Erkek İktidarsızlığı En Hızlı Nasıl Tedavi Edilir?

Neredeyse tüm vakalarda erektil disfonksiyon tedavi ile iyileştirilebilir. Spesifik ED ilaçları, penise lokal enjeksiyonlar, intraüretral ilaçlar, mekanik cihazlar, örneğin vakum pompaları ve cerrahi implantlar dahil olmak üzere bir dizi tedavi mevcuttur.

Günümüzde erkekler en hızlı ve en güvenli tedavi şekline yönelmekte ve bunun için bir arayış içine girmektedirler. Genel olarak tedavi şekilleri araştırıldığında ilk akla gelen ereksiyon hapları tedavisi yan etkileri nedeniyle tercih edilmemektedir. Bazı tedaviler ise ağrı ve acılı süreçleri nedeniyle talep edilmemektedir.

Elbette erkek iktidarsızlığı için hızlı, güvenli ve etkili bir tedavi seçeneği mevcuttur. Günümüzde gelişen teknolojinin bizlere sunduğu en büyük kolaylıklardan biri olan şok dalga tedavisi erkeklerin en büyük sorunu olan sertleşme sorununa son veriyor.

Renova sistem şok dalga tedavisi (LSWT), hiçbir yan etkisi olmayan, etkinliği kanıtlanmış, sadece 4 seans gibi kısa bir sürede sertleşme sorununu kalıcı olarak tedavi eden, erkekler için geliştirilmiş devrim yaratan bir teknolojidir.

Oldukça popüler hale gelen şok dalga tedavisi ile artık erkekler için sertleşme sorunu sorun olmaktan çıkıyor. Karar verin ve bugün doktorunuzdan randevu alıp, cinsel hayatınızda mutluluğa geri dönün.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

İktidarsızlık Tedavisinde Yan Etkisiz ve Kalıcı Çözüm

Ereksiyon Ne Demektir? Ereksiyonu Engelleyen İlaçlar Nelerdir?