İçeriğe geç

Erektil Sorunlar, Cinsel Başarısızlıklar ve Devrim Niteliğinde Tedavisi LSWT

Erektil sorunlar, genellikle bir erkeğin cinsel ilişki için yetersiz kaldığı bir cinsel başarısızlık olarak tanımlanabilir. Birçok isimle anılır. Erektil disfonksiyon (ED), iktidarsızlık sorunu veya sertleşme sorunu. Ne isin verirseniz verin bir erkek için oldukça can sıkıcı bir rahatsızlıktır.

Tüm erkekler, özellikle yorgunluk, depresyon veya stres durumlarında ereksiyon sağlama veya sürdürmede zorluklarla karşılaşabilir. Bu sorunlar geçici olduğunda “cinsel çöküntü” den söz ederiz. Erektil sorunlar, bu bozuklukların en az üç ay boyunca devam etmesine karşılık gelir.

Herhangi bir cinsel uyarılma olmadan, özellikle geceleri veya uyandıktan sonra istemsiz ereksiyon halindeyseniz, bu ereksiyon olabileceğini kanıtlar. Bu durumda sorun muhtemelen başka bir yerde olabilir. Kesin bir teşhis koymak ve bir çözüm bulmak için doktorunuza danışmak önemlidir.

Erektil sorunları ele almadan önce bir ereksiyon nasıl oluşur ele alalım.

erektil sorunlar

Ereksiyon nasıl çalışır?

Sertleşmek için kişinin cinsel olarak uyarılması gerekir. Partnerinize karşı arzu duyuyorsanız ve cinsel uyarılmaya rağmen ereksiyonunuz kayboluyorsa, muhtemelen erektil sorunlar yaşıyorsunuz demektir. Ayrıca “erektil disfonksiyon” olarak da adlandırılır.

Teknik olarak, ereksiyon nasıl çalışır?

Penis üç silindirden oluşur: glans ile biten süngerimsi bir gövde, corpora cavernosa ve içi süngeri andıran iki silindir. Ereksiyonun kilit oyuncusu kandır. Uyarma durumunda, omurilik 3 silindirdeki kanı iten atardamarlara bir mesaj gönderir.

Sinir sisteminin dürtüsü altında, corpora cavernosa’nın kas lifleri gevşer, duvarlarını genişletir ve kan akışı penis hacminde bir artışa neden olur. Daha sonra, corpora cavernosa damarları tunica albuginée’ye doğru sıkıştırana kadar basınç artar ve penise sertleşmesi için sertlik verir.

Erektil Sorunlar Ne Demektir ve Nedenleri Nelerdir?

Erektil disfonksiyon terimi, penisin sertliğinin kısmen veya tamamen olmaması nedeniyle tatmin edici bir cinsel ilişki yaşayamama ve bunun düzenli bir şekilde, yani en az 3 aydır devam etmesi anlamına gelir.

Dünyada erektil sorunlar yaşayan erkek sayısının 150 milyon olduğu tahmin ediliyor. Bu bozukluklar yaşla birlikte artar. 18-69 yaş grubundakilerin %73’ü bu sorunu hiç yaşamadığını söylerken, 55-69 yaş grubundakilerin oranı %34’ten fazladır.

Nedenleri nelerdir?

Bugün erektil disfonksiyonun kesin nedenlerini biliyoruz. Fiziksel, psikolojik veya her ikisi birden olabilir.

1. Fiziksel olarak

Vasküler nedenler: kalp hastalığı, hipertansiyon, kolesterol, diyabet, nörolojik omurilik yaralanmaları, multipl skleroz, prostatın ablasyonu neden olabilir.
Hormonal nedenler: yetersiz erkek cinsel hormonları neden olabilir.

2. Psikolojik olarak

Tehlike, kaygı veya stres durumları erektil disfonksiyona neden olabilir. İşte bazı örnekler:

  • Performans kaygısı
  • Duygusal (keder, ayrılık)
  • Mesleki kaygılar: iş kaybı, mali zorluklar, emeklilik.
  • Partnerle veya çevreyle (aile, arkadaşlar, profesyonel) ilişki sorunları.

Veya erektil disfonksiyonun oluşumunda hemen hemen her zaman mevcut olan psikolojik faktörler gibi yan etkilere neden olur. Destekleri etkili tedavi için çok önemlidir.

3. Diğer nedenler

Hipertansiyon ve depresyon gibi bazı ilaçlar erektil disfonksiyona neden olabilir. Kronik alkol veya tütün de bir risk faktörüdür.

Sertleşme Sorunundan Nasıl Kurtulursunuz?

En önemli ve etkili ilk yöntem sorunu partnerinizle paylaşmaktır. İlk adım, partnerinizle konuşmak, durumu dramatize etmek ve bir çözüm aramaktır. Sertleşme bozukluklarının yaygın olduğunu ve basit, güven verici ve etkili çözümler olduğunu öğrenmek de önemlidir.

Günümüzün devrim niteliğindeki sertleşme sorunu tedavisi Renova sistem şok dalga terapisi, hızlı, yan etkisiz ve etkili tedavisidir.

  • Şok dalga terapisi, sadece 4 seans gibi kısa bir sürede erektil sorunları kalıcı bir şekilde tedavi eder.
  • Hiçbir yan etkisi olmadığı için en güven verici tedavi yöntemidir.
  • Son yıllarda kullanıcıları tarafından oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır ve en başarılı sertleşme sorunu tedavisi olarak bilinir.
  • Hastane yatışına gerek duyulmaz ve anestezi gerektirmez.
  • Hasta uygulama sonrasında günlük yaşantısına rahatlıkla devam eder.

Sertleşme sorunu tedavilerine partnerinde dâhil olması durumunda daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Erkeklerin tedaviye uyumu daha iyi olmaktadır. Eğer sizde partnerinizin sertleşme sorunu yaşadığını düşünüyorsanız ona güven duygusu vermeye çalışın, pozitif ve duyarlı olun bu şekilde ona yardımcı olursunuz.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Ereksiyon Sorunlarının Erkekler Üzerindeki Psikolojik Etkileri Nelerdir?

Tamamen Güvenli Sertleşme Sorunu Tedavisi LSWT

Sertleşmeye İyi Gelen Vitaminler Nelerdir? Hangi Vitaminler Ereksiyon Sorununa İyi Gelir?

Ereksiyon Nedir? Ereksiyon Mekanizması Nasıl Çalışır?

Ereksiyonu Engelleyen İlaçlar Nelerdir? Hangi İlaçlar Sertleşme Sorununa Neden Olur?

Erektil Disfonksiyon Nedir? Erektil Disfonksiyon İlaçları Nelerdir?