İçeriğe geç
erektil disfonksiyon

Erektil Disfonksiyon İçin Evde En İyi Çözüm

Erektil disfonksiyon (ED veya iktidarsızlık sorunu), bir erkeğin cinsel ilişki sırasında penisin ereksiyonunu sağlayamaması veya sürdürememesi durumunda ortaya çıkar. Penis ereksiyon normalde bir erkek cinsel olarak uyarıldığında, belki gördüğü, duyduğu, düşündüğü ve hatta kokladığı şeyle ortaya çıkar. Bu durumda kan, beyinden penisi kaplayan süngerimsi dokulara yönlendirilir ve penisin uzunluğunda, boyutunda ve sertliğinde bir artışa yol açar. Bu ereksiyon olarak bilinir.

Ereksiyonun cinsel aktiviteyi gerçekleştirmek için gerekli olmasının yanı sıra, çoğu erkek bunu erkekliğin sembolü olarak görür. Ereksiyon sorunu ile bu tür erkekler, gerçek erkeklerin olması gerekenden biraz daha az olduklarını hissedebilirler. Ayrıca, zayıf ereksiyon, bir zamanlar mutlu olan ilişkilerde strese ve sorunlara yol açabilir.

Bu nedenle, bunların ışığında, ereksiyon sorunu için en iyi evde çareyi bilmek önemlidir. Aşağıdaki adımlar sizi doğru yöne yönlendirmeyi amaçlamaktadır.

erektil disfonksiyon

Erektil Disfonksiyon İçin Evde Çözüm İpuçları

• Nedenleri anlayın: Eresiyon sorununun ortaya çıkmasının çeşitli nedenleri vardır. Bazen diyabet veya yüksek tansiyon gibi altta yatan bir tıbbi durumun sonucu olabilir; diğer zamanlarda, uzun süreli ve kontrolsüz alkol, tütün veya uyuşturucu kullanımından kaynaklanabilir ve bazen hala sadece yorgun veya stresli veya seksle ilgisi olmayan şeyler hakkında endişeli olabilirsiniz.

Sertleşmeyi sürdürmekte zorluk çektiğinizi ilk fark ettiğinizde panik yapmayın. Bunun yerine, kendinizi inceleyin ve neden sertleşme bozukluğu yaşadığınızı anlamaya çalışın. Gerekirse, bir doktora danışın ve probleminizin temel nedenini keşfetmenize yardımcı olmalarını sağlayın.

Bazen kronik hastalıklara bağlı olan ilaçların yan etkileri nedeniyle sertleşme sorunu yaşanabilir. Bu durumda doktorunuz çareyi ilaç dozajını düşürmekte veya farklı bir ilaca yönelmekte bulabilir. Mutlaka uzman tavsiyesi alınmalıdır.

• Sağlıklı yaşayın: Erektil disfonksiyondan kurtulmanın en iyi yolu, ilk etapta olmamasıdır. Bu amaçla, olumlu, sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamanın önemi yeterince vurgulanamaz. Bu sorunla karşılaştığınızda, yaşam tarzınızı değerlendirmek ve ne yediğiniz ve hangi aktivitelere katıldığınız konusunda daha sağlıklı seçimler yapmak daha da önemli hale geliyor.

Örneğin, kalori bakımından zengin yiyecekler almak, vücudunuzda yağ birikintileri oluşturduğundan ve arterlerin normalin ötesinde sertleştiği bir durum olan diyabet, hipertansiyon ve ateroskleroz gibi tıbbi sorunlara yol açabileceğinden erektil disfonksiyon yaşama şansınızı artırır. Bu problemler, daha önce vurgulandığı gibi, erektil disfonksiyona sahip olmanızı kolaylaştırır.

Sağlıklı bir yaşam tarzının bir diğer bileşeni egzersizdir. Düzenli egzersiz, vücudu zinde tutar ve tabii ki penisi de içeren organlarını optimum seviyelerde çalışır. Egzersiz ayrıca vücutta depolanmış yağların kullanılmasına yardımcı olur ve daha sonra erektil disfonksiyona yol açabilecek tıbbi problemler yaşama şansınızı azaltır. Bir adım daha ileri giderek, düzenli egzersizin, özellikle aerobik aktivitenin, obez erkeklerin %30’una kadar erektil disfonksiyonu iyileştirebildiği gösterilmiştir.

• Yardım alın: Ereksiyon sorunu utanç verici olabilir, ancak ondan gerçekten kurtulmak istiyorsanız, engellemelerinizi bir kenara bırakıp yardım almalısınız. Biriyle, özellikle de doktorunuzla konuşana kadar asla öğrenemeyeceğiniz çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur. Yalnız olmadığınızı anlayın. Erkeklerin büyük çoğunluğu zaman zaman erektil disfonksiyon yaşar ve yaşlandıkça sıklığı artar ve bu nedenle yardım aramanın utanılacak bir tarafı yoktur. Üstelik dünya genelinde bu sorunu yaşayan milyonlarca erkek var, yalnız değilsiniz.

Düşünce ve eylemde iyimser ve pozitif olun, çünkü aksi halde davranmak stresi artırır ve durumu daha da karmaşık hale getirir. Erektil disfonksiyondan kurtulmak mümkündür ve sadece utancını bir kenara bırakıp ona ulaşmaya istekliysen yardım alınabilir.

Sertleşme Sorunu Testleri: Sorununuzla ilgili bir doktora başvurduğunuzda, doktorunuz bir dizi test isteyebilir. Bu testler, iktidarsızlık sorununuzun kaynağını tespit edecek ve sizi doğru tedaviye yönlendirecektir.

Yan Etki Derdine Son!

Artık yan etki sorunu olmadan sertleşme sorunundan kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Renova Sistem şok dalga terapisi ile hiçbir yan etki olmadan, ağrı veya acı hissetmeden, sadece 4 seans gibi kısa bir sürede, iktidarsızlık sorununuza çare olan yöntem ile tanışın ve bugün merkezimizi ziyaret edin!

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Cinsel İktidarsızlık Neden Olur?

Sertleşme Sorunu Tedaviyi Geciktirmek Sorunu Daha Kötü Hale Getirebilir

Ereksiyon Sorunu Nedenleri , Etkili Tedavisi ve Doğal Tedavisi

Bitkisel İlaçlar Sertleşme Sorununa Çözüm Olabilir mi?

Erkek İktidarsızlığı Nedenleri ve Tedavisi

İktidarsızlık Sorunu Hakkında Doktorunuzu Ne Zaman Görmelisiniz?

Erkeklerde Sertleşme Sorunu Nasıl Anlaşılır? Ereksiyon Sorunu Türleri ve En Güvenilir Tedavi İle Kalıcı Çözüm