Ereksiyon Sorunu Nedir? Nasıl Giderilir?

Ereksiyon sorunu, bir erkek için insanlarla konuşmaktan çekindiği bir şeydir. Dolu olmayan ereksiyonlar yaşadıklarında erkekler için çok yıkıcı olabilir. Elbette bu konuda yalnız değilsiniz ve sizin gibi birçok erkek ereksiyon sorunu ile savaşıyor. Güzel haber şu ki, ereksiyon sorununu yan etkiye maruz kalmadan, sadece 4 seans gibi kısa bir sürede kalıcı olarak tedavi edebilirsiniz.

Ereksiyon Mekanizması Nasıl Çalışır?

Bir ereksiyon bir tür uyaranla başlar. Dokunsal, görsel, işitsel veya hatta bir koku veya bu faktörlerin herhangi bir kombinasyonu olabilir. Serebral korteks, penis boyunu aşan iki atardamar sertleşinceye kadar kanla dolduğunda, penis sertleşmesi meydana gelir. Damarlar açılıp kanın dağılmasına izin verene kadar bu şekilde kalacaktır. Ereksiyonlar herhangi bir açıda olabilir ve her şeyden çok hidrolikle ve erkeğin vücudunda dolaşan kanla ilgilidir.

Güçlü ereksiyon söz konusu olduğunda, en önemli faktör penise giden kan akışını arttırmaktır. Erkekler uyarıldığında, penisteki corpora cavernosa’ya kan akar ve bu, penisin sertleşmesine neden olur. Kan akışında bir artış varsa, bu sadece ereksiyonun daha güçlü olmasına izin vermeyecek, aynı zamanda daha büyük olacaktır.

Açıkçası, genel fiziksel sağlığın katı ereksiyon geliştirme yeteneği ile bir ilgisi vardır. Sağlığınızı özenle korusanız bile, erkekler yaşlandıkça cinsel yeteneklerinin bir kısmını kaybetme eğilimindedir.

ereksiyon sorunu

Ereksiyon Sorunu Nasıl Giderilir?

Ağızdan alınan ilaçlar: Erkekler genellikle ereksiyon sorunu yaşadıklarında konuyu sessizce çözmek isteyebilirler. İlk akla gelen ereksiyon sorunu tedavisi oral ilaçlardır. Bir zamanlar devrim yaratan Viagra en iyi bilinen ilaçtır. Peki ilaç tedavisinin bir çok ölümcül yan etkiye sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Oral ilaç almadan önce mutlaka iyi araştırma yapılmalıdır? Dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise eğer herhangi bir kronik hastalığınız varsa ve buna bağlı bir ilaç tedavisi kullanıyorsanız kesinlikle oral ilaçlardan uzak durmalısınız. Ayrıca kalp hastalığınız varsa, karaciğer ya da böbrek yetmezliği gibi hastalığınız varsa kesinlikle ereksiyon sağlayan ilaçları almamalısınız. Oral ilaçların bilinen diğer yan etkileri ise;

 • Ateş basması
 • Çarpıntı
 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • Görme bozukluğu
 • Terleme
 • İştahsızlık
 • Burun dolgunluğu
 • Sırt ve bacak kaslarında ağrı
 • Yüzde kızarıklık hissi gibi genellikle minimal yan etkiler göstermektedir.

Vakum Cihazları: Ereksiyon sorunu tedavisinde bir diğer seçenek olan vakum cihazları penise kan pompalamak için penisin üzerine yerleştirilen plastik bir silindire sahip bir pompa gibi çalışır. Daha sonra ereksiyonu tutmak için penisin tabanına bir germe halkası yerleştirilir. Bu tür cihazların, erkeklerin cinsel ilişkiye girmek için ereksiyon elde etmelerine yardımcı olmada etkili olduğu bulunmuştur. Ancak, zayıf ereksiyon vakum cihazları durumunuzu gerçekten iyileştirmez. Harekete geçmek istediğinizde böyle bir cihaza güvenmek istemezsiniz.

Erektil disfonksiyon vakum cihazları, penis çevresinde cildin bozulmasına ve morarmasına neden olur. Bu büyük bir rahatsızlığa neden olur. Ayrıca, bu cihazlar ağrı ile ilişkilidir. Bu yan etkilerin yanı sıra, büyük miktarda yüzeysel damar şişmesi nedeniyle penisin görünümünü ve dokusunu da etkilerler.

Penis Enjeksiyon: Erektil disfonksiyon enjeksiyonu genellikle üç farklı ilacın bir karışım halinde birleştirilmesinden oluşur. Bu ilaçlar, tümü çeşitli marka adlarında bulunan alprostadil, papaverin hidroklorür ve fentolamin mesilattır. Bu ilaçlar karıştırıldıktan sonra küçük bir iğne ile penisin yan tarafına enjekte edilir. İlaç dozu, istediğiniz süreye göre süren bir ereksiyon sağlayacak şekilde ayarlanabilir. Bazı erkekler penislerine iğne sokma fikrini rahatsız edici bulur. Ayrıca izlenmesi gereken diğer yan etkiler şunlardır:

 • 4 saatten fazla süren ereksiyon (priapizm)
 • Peniste aşırı ağrı.
 • Penisi çevreleyen skar dokusunun gelişimi (fibrozis)
 • Morarma

Penis Protezi: 3 tip penis implantı, şişirilebilir olmayan implant, iki parçalı şişirilebilir implant ve çok bileşenli şişirilebilir penis implantı vardır.

Penil protez, şişirilebilir penil protez, penil implant ve dahili penil pompa terimlerinin tümü, çok bileşenli şişirilebilir penil protezi ifade eder.

Dahili penil pompa olarak adlandırılan bu, su ve tuzdan oluşan, elastikiyetini kaybetmeden genişleyip büzülebilen yumuşak sıvı dolu bir cihazdır.

Pompa, çok ince borular ve hazne olmak üzere üç küçük bileşenden oluşan hazne, pompa tarafından borulara aktarılan, sıvının genişlemesine ve sertleşmesine neden olan sıvı içerir.

Şu anda dünya çapında iç penis pompasına sahip 250.000’den fazla erkek olduğuna inanılıyor. Aşağıda, bu cihazlarla en çok ilişkili ortak dezavantajlar listelenmiştir.

 • Garip ve anormal bir his ve görünüm.
 • Kalıcı bir ereksiyona sahip olmak çoğu erkek için çok rahatsız edici olacaktır.
 • Uzun vadede penis etinin bozulmasına ve incelmesine neden olur.
 • Açık ara en acı verici ve rahatsız edici ameliyat sonrası, çünkü penisin sürekli bir ereksiyona uyum sağlaması gerekiyor.

LSWT (Şok Dalga Tedavisi): Günümüzün en etkili, en güvenli ve popüler tek tedavisi şok dalga tedavisidir. Erkekler için Renova Sistemi ile geliştirilen, hiçbir yan etkisi olmayan, ağrı ve acı hissi olmayan devrim yaratan teknoloji.

LSWT, özel bir cihazın penise temas ettirilerek düşük yoğunluklu şok dalgaları verilerek yapıldığı uygulamadır. Bu sayede penis içi damarsal yapılar onarılır ve ereksiyon için gerekli kan akışı sağlanır. Sadece 4 seans gibi kısa bir sürede kalıcı tedavi amaçlanır.

LSWT, günümüzün son yıllarda kullanılan en etkili ereksiyon sorunu tedavisidir.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Sertleşme Sorunu Çözümü LSWT İle Erkeklerde Yüz Güldürücü Sonuçlar

Ameliyatsız İlaçsız Sertleşme Sorunu Tedavisi LSWT