İçeriğe geç
ereksiyon sorunu

Ereksiyon Sorunu Nedenleri , Etkili Tedavisi ve Doğal Tedavisi

Ereksiyon sorunu yaşıyorsanız veya cinsel ilişki için ereksiyon sağlayamıyorsanız, erkekliğinizi sorgulayan bu utanç verici durumun üstesinden gelebilecek, piyasada satılan bazı doğal ürünler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu yazımızda, iktidarsızlık tedavisinde kullanılan bitkisel doğal ilaçlar, içerikleri ve cinsel yaşamınız üzerindeki etkilerini ne kadar sürede gösterdikleri hakkında daha fazla bilgi edinelim. Öncelikler ereksiyon sorunu nedenlerinden bahsedelim;

Ereksiyon sorununun birçok gerçek olası nedeni vardır.

Bunlar şunları içerir:

Psikolojik nedenler : Neredeyse her üç vakadan biri psikolojik yönelime sahiptir. Bazen olumsuz duygusal durum nedeniyle psikolojik nedenleri fiziksel nedenlerden ayırmak zorlaşır. Hayattaki stresli bir dönem ani iktidarsızlığa neden olabilir ve burada en olası neden duygusal olabilir. Psikolojik nedenlerin diğer belirtileri arasında, bir erkeğin uyurken veya mastürbasyon yaparken ereksiyon olması yer alır, ancak çift seks sırasında her zaman ereksiyon olmayabilir.

En yaygın psikolojik nedenlerden bazıları şunlardır:

Endişe; Performansla ilgili kaygı, başarısızlık korkusunu ve kendinden şüphe duymayı tetikleyerek iktidarsızlığa yol açabilir.
Stres; finansal sorunlar veya işyeri baskıları gibi çeşitli şeylerden kaynaklanabilir.
Depresyon; İktidarsızlığa yol açabilir, çünkü depresyon, engellenen cinsel istek nedeniyle bir erkeğin cinsel olarak işlev görme yeteneğini azaltır.


İlişki sorunları; Bir ortağa karşı cinsel gerginlik veya öfke, cinsel işlevi doğrudan etkileyebilir
Fiziksel nedenler : Yaşam tarzı, kişinin hayatındaki çoğu hastalıktan genellikle sorumludur. Sağlıklı bir yaşam tarzı olumlu bir sonuca sahipken, sağlıksız bir yaşam tarzı, sağlığınızı doğrudan etkileyebilecek dahili veya harici fiziksel koşullara neden olabilir.

  • İşini kaybetme veya düşük gelir gibi sosyoekonomik sorunlar iktidarsızlık riskini artırabilir
  • Sigara içmek iktidarsızlığa yol açabilir; iktidarsızlıkta 26 kat artışa neden olduğu bilinmektedir.
  • Esrar gibi uyuşturucular ve diğer yasa dışı uyuşturucular, uzun süre kullanıldığında iktidarsızlığa neden olabilir.
  • Alkol merkezi sinir sistemini baskılayabilir ve cinsel işlevi bozabilir.
  • Pestisitlerde bulunan östrojen benzeri kimyasallara maruz kalmak erektil disfonksiyona katkıda bulunabilir.
  • Sık ereksiyon olmaması, penisi oksijen açısından zengin kandan yoksun bırakır ve uzun vadede kan akışını engeller.
  • Diyabet (yüksek kan şekeri)
  • Tıbbi nedenler : Tıbbi koşullara bağlı erektil disfonksiyon genellikle kademeli olarak ancak belirli bir süre boyunca sürekli olarak gelişir. İktidarsızlık üç aylık bir süre boyunca devam ederse ve bilinen bir nedene bağlı değilse tıbbi müdahale önerilir. Bazı tıbbi durumlar şunları içerir:

Tansiyon düşürücü ilaçlar, sakinleştiriciler ve anti-depresif ilaçlar gibi ilaçlar
İnme, karaciğer veya böbrek yetmezliği, multipl skleroz ve diğerleri gibi çeşitli uzun süreli tıbbi durumlar
Arterlerin yüksek kolesterol, yüksek tansiyon veya sigaradan sertleşmesi gibi nedenler ereksiyon sorununa neden olabilir.


Bitkise İlaçlar Güvenli mi?
Bu ilaçlar, deneyimli bitki uzmanları, bilim adamları ve tıp uzmanları tarafından yürütülen yıllarca süren araştırmaların sonucudur. Mavi hap ile penisiniz üzerinde hemen hemen aynı etkiye sahip olan doğadan elde edilen en güçlü bitkilerden oluşurlar, ancak bu bitkisel haplar her kişide aynı etkiyi göstermeyebilir ve az da olsa yan etki verebilirler. Bir diğer husus ise, piyasada bulunan ilaçlar orjinal içerikte olmayabilir. Üretici firma çok iyi araştırılmalı ve sahte ilaçlara dikkat edilmelidir.


Kullanılan Popüler Otlar
Ereksiyon sorununun tedavisinde etkili olan birçok bitki vardır. Bu bitkisel ilaçların yapımında kullanılan yaygın bitkilerden bazıları arasında ginseng, withania somnifera, epimedium, cordyceps senensis bulunur. Tüm bu şifalı bitkiler vücutta nitrik oksit salınımına yardımcı olarak ve ana erkek cinsel hormonları olan testosteron seviyelerini artırarak etki eder.
Bazı Popüler Bitkisel İlaçlar
Piyasada iktidarsızlık tedavisi için birçok bitkisel hap bulunmaktadır. En popüler ilaçlardan bazıları vahşi ejderha ve caliplus içerir. Herhangi bir rahatsızlık için bitkisel ilaç satın alırken FDA onaylı tesislerde üretildiğinden ve klinik olarak onaylanmış ve doktorlar tarafından tavsiye edildiğinden emin olun.

ereksiyon sorunu

Ereksiyon Sorunu İçin En Güvenli Yöntem LSWT

Ereksiyon sorunu yaşayan erkekler için teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan birlikte yan etkisiz, ağrı ve acısız, hızlı ve etkili bir yöntem olan Renova Sistem LSWT hakkında bilgi edinin. LSWT, sadece 4 seans gibi kısa bir sürede yan etki olmadan ve kalıcı bir şekilde ereksiyon sorununuza çare olmaktadır.

Herhangi bir tedaviye başlamadan önce sağlık uzmanınıza veya doktorunuza danışmayı ve ayrıca iyileşmeyi deneyimlemek için kolayca ele alınabilecek altta yatan nedenler olup olmadığını keşfetmek için kendi zamanınızda biraz araştırma yapmayı daima unutmayın.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Bitkisel İlaçlar Sertleşme Sorununa Çözüm Olabilir mi?

Erkek İktidarsızlığı Nedenleri ve Tedavisi