İçeriğe geç

Ereksiyon Sorunu Nedenleri, Belirtileri ve En Etkili Tedavisi Şok Dalga İle Kalıcı Çözüm

Ereksiyon sorunu, cinsel ilişki sırasında, iki küçük arter kalpten ve aorttan kan akışı almadığında ortaya çıkabilir. Ereksiyondaki zayıflık, kan damarlarının penise ulaşamayacak kadar zayıf olmasıdır.

Ereksiyon sorunu, cinsel ilişki sırasında ereksiyonu cinsel ilişkiye devam edecek kadar güçlü tutamama olarak tanımlanabilir. Vücudun bu hassas kısmı, ereksiyonu sürdürmek için iyi durumda olmalıdır; beyindeki sinir darbeleri, penis çevresindeki omurilik, korporanın yakınındaki lifli doku kasları ve damarlar da tam ereksiyona izin vermek için iyi koşullarda olmalıdır. Bu faaliyetlerden herhangi biri bozulduğunda gerçekleşir.

Araştırmalar, ereksiyon sorununun bugün dünyada milyonlarca erkeği etkilediğini göstermiştir. Erkeğin erken aşamada deneyime sahip olması, kişinin zayıf ereksiyona sahip olduğu anlamına gelmez; normaldir ve endişe edilmemelidir, ancak iki aydan fazla ise bir uzmana danışılabilir.

Ereksiyon Sorunu Yaşlılık Sorunu mudur?

Ereksiyon sorunu genellikle yaşlılıkla ilgili olarak gelişen bir durumdur ancak, günümüz koşullarında genç erkekleri de etkileyebilmektedir.

Cinsel yaşamda başarısızlığa neden olan ereksiyon sorununu çözmenin yeni yolları son zamanlarda keşfedilmektedir. Erkekler bu konuda kendi aralarında açıkça ereksiyon zayıflığından bahsetmişler, başta utanmışlar ve kendilerini eksik hissetmişlerdir. Yetersiz durumların üstesinden gelmek için bu tuhaf yaşam sorununun tedavileri mevcuttur, ancak en etkili ve kalıcı olan tedavisi şok dalga tedavisidir. Bu yeni nesil alternatif tedavi birçok hasta için umut vadetmektedir.

Zayıf Ereksiyonun Nedenleri Nelerdir?

Penis damarına giden kan akışının bozulması, cinsel ilişki sırasında penisin zayıflığının önemli bir nedenidir. 

 • Uzun süre sinir sistemine zarar vermesi gereken şeker hastalığından muzdarip olmak,
 • kalp damar rahatsızlıkları,
 • prostat kanseri ameliyatları,
 • sert ilaç kullanımının yan etkileri,
 • multipl skleroz,
 • hormonal bozukluklar,
 • alkol ve uyuşturucu kullanımı,
 • depresyon,
 • kaygı,
 • suçluluk korkusu,
 • düşük benlik saygısı gibi duygusal sorunlar;
 • ve ayrıca yaşlılık, bir erkeğin hayatındaki zayıf ereksiyon gelişiminde önemli bir kural oynar, çünkü zayıf ereksiyon 40 – 65 yaş aralığında çok fazla görülür. Bu yaş grubu, erken yaşlarında geçmiş aktivitelerinden dolayı tamamen penis zayıflığı yaşıyor gibi görünmektedir.

Ereksiyonda Zayıflıktan Etkilenenler;

 • Yüksek oranda uyuşturucu ve alkol kullananlar,
 • Penis çevresindeki damarda travma veya ameliyat hasarı olanlar,
 • Depresyon, stres ve kaygı içinde yaşayanlar,
 • Yüksek Tansiyon gibi ciddi rahatsızlıkları olan çok sigara içenler ve
 • Fazla kilolu vb. yaşayanlar

Ereksiyon Sorununun Belirtileri Nelerdir?

Pek çok erkek, ereksiyonda zayıflık belirtileri olmadığında cinsel ilişki sırasında doğrudan eylem için uyarıcıların çoğunu alır ve bu yöntemin uzun süre uygulanması zayıf ereksiyona neden olabilir. Alternatif olarak, bir erkek, boşalma hacmini artırmak için bazı uyarıcı ilaçlar uygulanmakta olan sevişme sırasında ereksiyonun sağlanmasının daha uzun sürdüğünü veya ereksiyon zayıflığını fark ederse, hemen bir uzmanla iletişime geçilmelidir.

ereksiyon sorunu

Ereksiyon Sorunu Nasıl Teşhis Edilir?

Sorunun kaynağını bulmak için tıbbi ve cinsel ayrıntılarınız üzerinde uygun çapraz inceleme için ereksiyon zayıflığı konusunda tıp uzmanlarına danışmak gereklidir. Doğru teşhis koyabilmesi için tıbbi danışmanınızla konuşurken lütfen dürüst olun.

Doktorunuz, kan sayımınızı, karaciğer enzimlerinizi, kandaki serbest testosteronu ve idrar tahlilinizi belirlemek için uygun sonuçlar için birçok test yapılmasına neden olacak olası etkileri ekarte etmek için birkaç tıbbi muayene yapmak isteyebilir.

Genital organlardaki arteriyel dolaşımın tespiti için ultrasonografi testi, sinir hasarını değerlendirmek için nörolojik değerlendirme, penise giden ve penise giden kan akışındaki penil damar basıncını belirlemek için kavernometri, enjekte edilen bir boya ile izlenebilir. Uyurken ereksiyon başka bir test yöntemidir ancak mükemmel sonucu garanti etmez. Zayıf ereksiyon problemlerinin nedenlerini ortaya çıkarmak için psikososyal muayene yapılması çok gereklidir.

Zayıf Ereksiyon Nasıl Tedavi Edilir?

Cinsel ilişki sırasında hızlı ereksiyon elde etmek için uyarıcı ve diğer araçların kullanılması zayıf ereksiyona neden olur; Neden penis zayıflığınızın olasılığını ve mevcut tedaviyi danışmanlarınızla tartışmıyorsunuz? Cinsel ilişki sırasında sık sık uyarıcı kullanımı, erkeklerde sevişme sırasında penisin zayıflığının %35’inden sorumludur.

Zayıf ereksiyonu tedavi etmek için ameliyatlar nadirdir ve gerektiğinde önerilebilir. Ama zayıflığı canlandırmak için bazı ilaçlar var. Ancak kullanıldığında yan etkisi daha kötü sonuçlara neden olabilir. Araştırmalar, mekanik vakum cihazlarının cinsel ilişki sırasında sağlam olması gereken birkaç parça içerdiğini göstermiştir; ve oral testosteron onu tedavi etme seçeneğidir, ancak bu karaciğer hasarına neden olabilir. Zayıf ereksiyon , son zamanlarda genç erkekler arasında yaygın olarak görülmektedir.

Şok Dalga Tedavisi İle Etkili ve Kalıcı Ereksiyon Tedavisi

Partnerinizle konuşmanız ve ayrıca zayıf ereksiyonla ilgili materyalleri incelemeniz gerekiyor. Tıbbi danışmanlarınızla görüşmeli ve sorular sormalısınız. Mümkünse, uygun tedaviler için olası tavsiye ve reçeteler için toplum sağlığı araştırmacısıyla görüşebilirsiniz. Araştırmalar, zayıf ereksiyonun hayatta umutsuz olmak için bir hastalık olmadığını doğrulamaktadır. 

Sertleşme sorunu için yeni nesil etkinliği kanıtlanmış alternatif tedavi olan Renova Sistem şok dalga tedavisi ile artık erkekler daha mutlu. Hiçbir yan etkisi olmayan şok dalga tedavisi için bizimle irtibata geçin.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

İktidarsızlık Nasıl Anlaşılır? Erkeklerde İktidarsızlık Nasıl Neçer? Kalıcı Tedavi Yöntemi Nedir?

Sertleşmeyi Arttırmak İçin Ne Yapmalı?