İçeriğe geç

Ereksiyon Bozukluğu Nedenleri ve Hızlı Tedavi Yöntemi

Ereksiyon Bozukluğu , cinsel ilişki sırasında cinsel ilişkiye devam etmek için ereksiyonun yeterince güçlü tutulamaması olarak tanımlanabilir. Vücudun bu hassas bölgesi, beyindeki sinir nabızları, penis çevresindeki omurga, corpora yakınındaki fibröz doku kasları ve damarları gibi ereksiyonun iyi durumda olması için iyi durumda olmalıdır, ayrıca penisin tam ereksiyona izin vermesi için iyi koşullarda olmalıdır. gerçekleşir ve bu faaliyetlerden herhangi biri bozulduğunda meydana gelir.

Araştırmalar, zayıf ereksiyonun bugün dünyadaki milyonlarca erkeği etkilediğini göstermiştir. Erkeğin erken evrede deneyime sahip olması, kişinin zayıf ereksiyon olduğu anlamına gelmez; normaldir ve endişe edilmemelidir, ancak iki aydan fazla ise bir uzmana danışılabilir.

Ereksiyon Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?

Birçok erkek, ereksiyonda herhangi bir zayıflık belirtisi olmadığında, cinsel ilişki sırasında doğrudan eylemler için uyarıcıların çoğunu alır ve bu yöntemin uzun süre uygulanması zayıf ereksiyona neden olabilir. Alternatif olarak, bir erkek, boşalma hacmini artırmak için bazı uyarıcı ilaçların uygulandığı sevişme sırasında ereksiyonda zayıflık belirtisi veya ereksiyonun daha uzun zaman aldığını fark ederse, derhal bir uzmanla iletişime geçilmelidir.

Ereksiyon Bozukluğu Nasıl Teşhis Edilir?

Sorunun kaynağını bulmak için tıbbi ve cinsel detaylarınız üzerinde uygun bir çapraz muayene için ereksiyondaki zayıflık konusunda tıbbi uzmanlara danışmak gereklidir. Lütfen tıbbi danışmanınızla görüşürken doğru tanı koyabilmesi için dürüst olun.

Doktorunuz, kan sayınızı, karaciğer enzimlerinizi, kandaki serbest testosteronu ve idrar tahlilinizi belirlemek için uygun sonuçlar için birçok test yapılmasıyla sonuçlanacak olası etkileri ekarte etmek için birkaç tıbbi muayene yapmak isteyebilir.

Genital organlardaki arteriyel dolaşımı tespit etmek için ultrasonografi testi yapılmalı, sinir hasarını değerlendirmek için nörolojik değerlendirme, izlenecek penise ve penise giden kan akışındaki penil vasküler basıncı belirlemek için kavernozometri enjekte edilmiş bir boya ile izlenebilir. Uyurken ereksiyon, başka bir test yöntemidir, ancak mükemmel sonucu garanti etmez. Ereksiyon Bozukluğu problemlerinin nedenlerini ortaya çıkarmak için psikososyal muayene yapmak çok gereklidir.

Partnerinizle konuşmanız ve ayrıca zayıf ereksiyonla ilgili materyalleri incelemeniz gerekir. Tıbbi danışmanlarınızla görüşmeli ve sorular sormalısınız. Araştırmalar, ereksiyon bozukluğunun hayatta umutsuz olmak için bir hastalık olmadığını doğrulamaktadır. Ereksiyon bozukluğu tedavi edilebilir.

Ereksiyon Bozukluğu Nedenleri Nelerdir?

İktidarsızlığın birçok gerçek olası nedeni vardır.

Bunlar şunları içerir:

Psikolojik nedenler : Neredeyse her üç vakadan biri psikolojik yönelime sahiptir. Bazen olumsuz duygusal durum nedeniyle psikolojik nedenleri fiziksel nedenlerden ayırmak zorlaşır. Hayattaki stresli bir dönem ani iktidarsızlığa neden olabilir ve burada en olası neden duygusal olabilir. Psikolojik nedenlerin diğer belirtileri arasında, bir erkeğin uyurken veya mastürbasyon yaparken ereksiyon olması yer alır, ancak çift seks sırasında her zaman ereksiyon olmayabilir.

En yaygın psikolojik nedenlerden bazıları şunlardır:

Endişe; Performansla ilgili kaygı, başarısızlık korkusunu ve kendinden şüphe duymayı tetikleyerek iktidarsızlığa yol açabilir.
Stres; finansal sorunlar veya işyeri baskıları gibi çeşitli şeylerden kaynaklanabilir.
Depresyon; İktidarsızlığa yol açabilir, çünkü depresyon, engellenen cinsel istek nedeniyle bir erkeğin cinsel olarak işlev görme yeteneğini azaltır.
İlişki sorunları; Bir ortağa karşı cinsel gerginlik veya öfke, cinsel işlevi doğrudan etkileyebilir.


Fiziksel nedenler : Yaşam tarzı, kişinin hayatındaki çoğu hastalıktan genellikle sorumludur. Sağlıklı bir yaşam tarzı olumlu bir sonuca sahipken, sağlıksız bir yaşam tarzı, sağlığınızı doğrudan etkileyebilecek dahili veya harici fiziksel koşullara neden olabilir.

İşini kaybetme veya düşük gelir gibi sosyoekonomik sorunlar iktidarsızlık riskini artırabilir
Sigara içmek iktidarsızlığa yol açabilir; iktidarsızlıkta 26 kat artışa neden olduğu bilinmektedir.
Esrar gibi uyuşturucular ve diğer yasa dışı uyuşturucular, uzun süre kullanıldığında iktidarsızlığa neden olabilir.
Alkol merkezi sinir sistemini baskılayabilir ve cinsel işlevi bozabilir
Pestisitlerde bulunan östrojen benzeri kimyasallara maruz kalmak erektil disfonksiyona katkıda bulunabilir.
Sık ereksiyon olmaması, penisi oksijen açısından zengin kandan yoksun bırakır ve uzun vadede kan akışını engeller.
Diyabet (yüksek kan şekeri)


Tıbbi nedenler : Tıbbi koşullara bağlı erektil disfonksiyon genellikle kademeli olarak ancak belirli bir süre boyunca sürekli olarak gelişir. İktidarsızlık üç aylık bir süre boyunca devam ederse ve bilinen bir nedene bağlı değilse tıbbi müdahale önerilir. Bazı tıbbi durumlar şunları içerir:

Tansiyon düşürücü ilaçlar, sakinleştiriciler ve anti-depresif ilaçlar gibi ilaçlar
İnme, karaciğer veya böbrek yetmezliği, multipl skleroz ve diğerleri gibi çeşitli uzun süreli tıbbi durumlar
Arterlerin yüksek kolesterol, yüksek tansiyon veya sigaradan sertleşmesi

ereksiyon bozukluğu

Sertleşmeyi arttırmak için ne yapmalı?

Erkeklerin en çok soruduğu sorulardan biri; sertleşmeyi yan etkisiz, hızlı ve kalıcı olarak artırmak için Renova Sistem şok dalga tedavisi hakkında kliniğimizle görüşün.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Erkeklerde İktidarsızlık Tehlikeli Olabilir!

Erektil Disfonksiyon İçin Evde En İyi Çözüm