İçeriğe geç

Çözümünüz, LSWT tedavisi olabilir mi?

LSWT

LSWT (Doğrusal Şok Dalgası Terapisi), ultrasonik aralıkta bir dizi hızlı akustik bir enerji kullanır. Odaklanmış enerji, dokuya uygulandığında, kanı penise itme ve orada tutma kabiliyetini artırarak penis hemodinamiğinin iyileşmesini sağlar.

Şok dalgaları, lokalize, kesin ve invaziv* olmayan bir tedavi sağlamak için hedeflenir ve bölgeye odaklanır. Renova, özellikle erektil disfonksiyon tedavisi için tasarlanmış olup, düşük yoğunluklu şok dalgaları üreten piyasadaki tek cihazdır.

Diğer şok dalgaları sistemlerinden daha farklı ve daha etkili olan Renova, dalgaları tedavi edilen organa uygun doğrusal bir bölüme odaklanıp, alınan sonucun artmasını sağlıyor. Bu terapi doğrusal ve düşük yoğunluklu şok dalgaları yolu ile lokal kontrollü bir şekilde, penis hemodinamiğini önemli ölçüde iyileştirir.

LSWT ereksiyon problemi yaşayan hastaların tedavisinde günümüz teknolojisini en büyük ölçüde kullanarak, hastanın bu problemini çözme yolunda çok ciddi bir rol oynuyor.

renova lswt

Prosedür ve Hasta Güvenliği, Tedavinin Yan Etkileri

Tedavi bir hekim muayenehanesinde veya özel klinikte uygulanıyor. Bu tedavi sadece birkaç kısa seansta veriliyor ve basit bir işlem olarak öne çıkıyor. İnvaziv* olmamasının yanı sıra ve tamamen ağrısız ve acısızdır. Bugüne kadar Renova tedavisi ile ilgili hiçbir olumsuz yan etki bildirilmemiştir.

Yapılan deneylere göre LSWT tedavisi, vaskülojenik erektil disfonksiyonun iyileştirilmesi için etkili ve güvenli bir alternatif olarak beliritilmiştir. Bu tedavinin uygulanabilirliği ve tolere edilebilirliği, rehabilitasyon potansiyel özellikleri, onu vaskülojenik ED’li hastalar için çekici ve yeni bir tedavi seçeneği haline getirmektedir. Ağrısız ve acısız bir tedavi olması da bu yöntemi ameliyat öncesinde mutlaka denemek için önemli bir noktaya çıkarmaktadır.

* (Bir işlemin invasiv olmaması kan dökmeden yapılan, ağrısız bir tedavi olduğu; komşu doku ve oluşumlara yayılma göstermeyen, cildin bütünlüğünü bozmayan, çevre dokulara ilerlemeyen ve zarar vermeyen anlamına gelmektedir.)

Renova’nın Farkı

Sıkça Sorulan Sorular

Tedavi Merkezleri